Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Iestudējumā izzinās pusaudžu «robežas»

www.jelgavasvestnesis.lv
«Esmu pārliecināts, ka, liekot pusaudžiem tēlot dzīvniekus vai pieaugušos, teātra pieredze viņiem nespēj sniegt neko vairāk par ķermeniskām reakcijām. Lai mēs kopīgi veidotu stāstu, vispirms ir jāatrod aktuāla problēma vai interesējoša tēma, kas pusaudžiem ir svarīga šeit un tagad,» vērtē Jelgavas Jaunā teātra režisors Rihards Gāle. Šo sestdien, 12. maijā, pulksten 16 pirmizrādi kultūras namā «Rota» piedzīvos Jelgavas Jaunā teātra autordarbs «Robežas».

Jelgavas Jaunā teātra pusaudžu studijas dalībnieki kopā ar režisoru R.Gāli turpina tradīciju – veido autordarbu, kurā kopā meklē atbildes uz jautājumiem, cik šaura ir robeža, kas nošķir draudzību no nodevības, pirmo mīlestību – no atraidījuma, jokus – no apzinātas pazemošanas. «Stāsts ir par kādu nakti bērnunamā – ir pazudis Pauls, un šis notikums maina visu jauniešu turpmāko ikdienu. Bērnunama vadība tiek nomainīta, un katrs jaunietis uz pēkšņo situāciju noraugās no atšķirīgas pozīcijas. Kādam ir noslēpums, kādam tuvojas dzimšanas diena, kādam ir jūtas. Neskatoties uz atšķirīgo, viņus visus vieno vēlme nosargāt savu vietu un nevienam neatklāt trauslo emocionalitāti,» iestudējuma ideju ieskicē R.Gāle.

Par darbības vidi pusaudžu studijas jaunieši ir izvēlējušies bērnunamu, vācot par to materiālus un apmeklējot klātienē. Iestudējums ir jauniešu un režisora R.Gāles mēģinājums centrā izvirzīt pusaudžu problēmas un mēģināt iztēloties, kā tās iespaido atrašanās bērnunamā.

Biļetes uz Jelgavas Jaunā teātra izrādi «Robežas» var iegādāties Jelgavas kultūras namā, bet stundu pirms izrādes – kultūras namā «Rota». Cena – 3 eiro, pensionāriem, studentiem un skolēniem – 2 eiro.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti