Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Žoržs Siksna: «Esmu tas, kurš pierunā meitenes»

Ritma Gaidamoviča
​«Liela mana dzīves vērtība ir tā, ka esmu iepazinis daudz talantīgu jauniešu Jelgavā, ar kuriem kopā strādāju. Šobrīd nožēloju, ka savā jubilejas koncerttūrē neuzticējos savējiem un piesaistīju profesionālus mūziķus. Kopā ar Tirkīza kora ansambli uzstājos tikai pēdējos divos koncertos un sapratu, ka viņi var pacelt daudz,» saka Jelgavas Tirkīza kora ansambļa vadītājs mūziķis Žoržs Siksna, kurš kopā ar kori šonedēļ viesojās cikla «Satiec savu mūziķi» pasākumā Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī.

Mūziķis klātesošajiem stāstīja par šova «Koru kari 2» laikiem, pateicoties kuram viņam izveidojusies cieša draudzība ar Jelgavu, kas rezultējusies ar Jelgavas Tirkīza kora ansambli.  Tas nākamgad svinēs 10 gadu jubileju. Ž.Siksna atklāj, ka korim ir divi vadītāji – viņš un Jelgavas 4. vidusskolas skolotājs, kora dziedātājs Ingus Leilands. «Mums ir sadalītas lomas. Es vairāk atbildu par organizatorisko puisi un pierunāju meitenes nākt uz kori, bet Ingus lauciņš ir mūzika,» saka Ž.Siksna, atzīstot, ka ansambļa problēma šobrīd ir atrast vēl pāris vīru. «Aicinām atsaukties Jelgavas dziedošos puišus, kuri gribētu sadraudzēties un sadziedāties ar mums,» pievienoties aicina dziedātājs.

Ž.Siksna atklāja, ka viņam ļoti patīk strādāt ar jauniešiem un viņš augstu vērtē arī to, ka maestro Raimonds Pauls šobrīd daudz laika velta jauno talantu meklēšanai. «Daļa manu kolēģu ir apvainojušies uz maestro, ka par maz rakstot mūziku, jo pārāk aizrāvies ar jauniešiem, taču es uzskatu, ka tas ir pareizi. Jaunie dziedātāji ir jāskolo. Un tā šodien ir mūsu lielākā problēma – uz skatuves bieži vien tiek tie, kuriem ir nauda, bet nepamanīti paliek īstie talanti, dārgakmeņi, un zinu, ka Latvijā tādu ir daudz. Tikai jāatrod, jāizskolo un jāizceļ,» saka dziedātājs.

Viņš atzīst, ka pēc dabas ir ļoti ass, kas labi sasaucoties ar viņa uzvārdu Siksna. «Mēs ar Raimondu Paulu desmit gadus nesarunājāmies, jo man nepatika viņš kā kultūras ministrs, ko arī viņam pateicu. Šobrīd gan esam izlīguši un viņš atzinis, ka tomēr īsti labi jau nebija,» saka Ž.Siksna, piebilstot, ka arī attiecībā uz jaunajiem Latvijas mūziķiem ir šerps un uzsver: pirms kāpt uz skatuves, tomēr ir jāiemācās dziedāt, jāizskolojas. «Šodien estrādes mūzika ir sabojāta, jo televīzijā un arī radio neskan tas labākais. Taču noteikumus diktē tie, kuriem ir nauda un kuri spēj tikt līdz ierakstu studijai un ierakstīt savu dziesmu,» nosaka Ž.Siksna, piebilstot, ka viņa jaunībā bijusi daudz lielāka atlase, līdz dziedātāji nonākuši uz skatuves. Taču šodien šāda sieta neesot. «Vēl skumjāk ir tas, ka daļa šo jauno dziedātāju, kuri izrāvušies uz skatuves, necenšas sevi pilnveidot. Bez izglītības un zināšanām nekas nevar sanākt,» atzīst mūziķis.

Jāpiebilst, ka Ž.Siksna pērn iesaistījās projektā koncertprogrammā «Kungi uzlūdz dāmas», kurā apvienojās seši labi zināmi Latvijas skatuves mākslinieki: Guntis Skrastiņš, Artis Robežnieks, Andris Skuja, Žoržs Siksna, Dainis Porgants, kā arī Latvijas saksofona virtuozs Raivo Stašans. Šī koncerttūre izpelnījās lielu skatītāju atsaucību, un Ž.Siksna atklāj, ka rudenī būs turpinājums un vīri ir noskatījuši Jelgavas Tirkīza kora ansambļa meitenes, kuras varētu piesaistīt programmai. «Kad rudenī manas dāmas aiz muguras piedziedās, būs vēl labāk,» sacīja Ž.Siksna.

Jāpiebilst, ka šobrīd līdz rudenim pasākumu ciklā «Satiec savu mūziķi» tiks ieturēta pauze, bet jau septembrī jelgavnieki būs aicināti satikties ar kādu muzikālu personību, kas popularizējusi Jelgavas vārdu Latvijā un ārpus tās. 

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti