Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

«Spīgo» izcīna «Grand Prix» starptautiskā festivālā Polijā

Jana Bahmane
«Mūs uzrunāja festivāla formāts – tas nebija koru konkurss, bet gan jauniešu mūzikas festivāls, kurā piedalījās, piemēram, rokgrupas, pūtēju orķestri, folkloras ansambļi. Šī bija interesanta un vērtīga pieredze,» norāda Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu kora «Spīgo» mākslinieciskā vadītāja Līga Celma-Kursiete. Aizvadītajā nedēļas nogalē «Spīgo» starptautiskā jauniešu mūzikas festivālā Polijas pilsētā Bidgoščā izcīnīja galveno balvu «Grand Prix».

L.Celma-Kursiete stāsta, ka festivālā piedalījās vairāk nekā 20 dalībnieku no Polijas, Vācijas, Holandes, Turcijas, Gruzijas, Krievijas un citām valstīm. Katram kolektīvam bija jāizpilda līdz pusstundai gara muzikālā programma, obligāti iekļaujot vienu poļu skaņdarbu. «Tā bija cīņa par programmām. Bija svarīgi, lai programma ir interesanta un spēj noturēt skatītāju uzmanību. Domāju, ka mums tik augstu rezultātu palīdzēja sasniegt izvēlētās programmas daudzveidība – izpildījām gan maigas, gan jestras kompozīcijas. Balstījāmies uz latvisku repertuāru,» tā «Spīgo» mākslinieciskā vadītāja, papildinot: tā bija īpatnēja sacensība, kurā piedalījās daudzi augsta līmeņa mākslinieki.

Līdztekus dalībai konkursā «Spīgo» izbaudīja arī Bidgošču – L.Celma-Kursiete atklāj, ka kori patīkami pārsteigusi skaistā un sakoptā pilsēta, kurā jūtama vācu arhitektūras ietekme. «Taču konkursa norises dienā mūs pārsteidza laikapstākļi – gaisa temperatūra bija pakāpusies līdz plus 43 grādiem. Labi, ka mūsu uzstāšanās bija rīta pusē – mēs tikām galā. Taču jau nākamajā dienā ārā bija vien ap plus 20 grādiem,» teic «Spīgo» vadītāja.

Foto: no «Spīgo» arhīva

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja jelgavnieks attēls

Lepojos ar Spīgo! Lai turpmāk arī jūs pavada veiksme!
Lietotāja ome attēls

Prieks par Līgu un meitenēm! Malači!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti