Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 8 °C Viegls vējš, 3.1 m/s no R-DR
Ceturdiena, 2019. gada 14. NovembrisVārda dienu svin: Fricis, Vikentijs, Vincents

«Spīgo» balsis skanēs «Pūpoliņos un zvirbulīšos»

Jana Bahmane
«Raimonds Pauls daudz sadarbojas ar dziedošajiem aktieriem – viņam priekšnesumā ir svarīgs teksts un ekspresija, pie kā, gatavojoties koncertam, strādājam arī mēs. Populārā mūzika prasa atraktivitāti un vieglumu,» vērtē Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu kora «Spīgo» mākslinieciskā vadītāja Līga Celma-Kursiete. 8. maijā pulksten 18 Jelgavas kultūras namā notiks koncerts «Pūpoliņi un zvirbulīši», kurā «Spīgo» uzstāsies kopā ar Daumantu Kalniņu un maestro R.Paulu.

Koncertprogrammas pamatā būs skaņdarbi no R.Paula un Ineses Zanderes jaunā cikla «Putnu dziesmas», ko maestro sarakstījis D.Kalniņam. «Lūdzām Raimondu Paulu uzrakstīt mums dziesmu ciklu, un viņš to uzrakstīja Daumantam Kalniņam ar nosacījumu, ka mēs skaņdarbus izpildīsim kopā. Solistam popularizēt dziesmas ir vieglāk nekā korim, un «Spīgo» meitenes ļoti priecājas par iespēju dziedāt kopā ar Daumantu Kalniņu,» stāsta L.Celma-Kursiete. Līdztekus jaundarbiem koncertā varēs dzirdēt cikla «Vītola stabules dziesmas» skaņdarbus ar Viļa Plūdoņa poētisko tekstu, dziesmas no meiteņu kora «Spīgo» un R.Paula kopīgi izdotā albuma «Ja man saule roku dotu», kā arī mūziku no D.Kalniņa repertuāra.

«Jo vairāk strādājam ar jaunajām dziesmām, jo vairāk es izjūtu, ka katrā ko tām ir tikai Raimondam Paulam raksturīgais melodiskais grauds,» atklāj «Spīgo» mākslinieciskā vadītāja. Šī ir kora un maestro ceturtā sadarbība. «Mūsu pirmā sadarbība izveidojās, gatavojoties koru olimpiādei Dienvidkorejā, – organizējām labdarības koncertu, kurā piedalījās arī Raimonds Pauls, vēlāk sadarbojāmies skolas jubilejas koncertā «Mēs maestro mūzikā», bet pirms dažiem gadiem kopīgi ierakstījām albumu «Ja man saule roku dotu»,» norāda L.Celma-Kursiete.

Jāpiebilst, ka koncerta «Pūpoliņi un zvirbulīši» skanējumu bagātinās orķestra «Sinfonietta Rīga» mūziķi Marta Spārniņa (vijole), Signe Šteimane (vijole), Dāvis Sliecāns (alts) un Kārlis Klotiņš (čells).

Biļetes uz koncertu, kas Jelgavas kultūras namā izskanēs 8. maijā pulksten 18, var iegādāties kultūras namā un «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā. Cena – 4–10 eiro.

Foto: no «Spīgo» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja es attēls

Prieks par padarīto un lai veicas arī turpmāk!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti