Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

«Prāta vētra» ieskandinās skārda bungas

Jana Bahmane
«Mums ir prieks pēc ilgāka laika atkal atgriezties dzimtajā pilsētā – šie koncerti vienmēr ir īpaši. Blakus Rastrelli garadarbam uzsliesim savu pili un no sirds ieskandināsim Skārda bungu tūri!» saka grupas «Prāta vētra» bundzinieks Kaspars Roga. Jau 21. jūlijā pulksten 20 ar vērienīgu koncertu Lielupes pļavā pretim Jelgavas pilij «Prāta vētra» atklās Latvijas koncertturneju, ko turpinās Valmierā, Ventspilī, Daugavpilī un Rīgā. Tūres īpašie viesi būs latviešu grupa «Sudden Lights» – jauniešus plašāka publika iepazina konkursā «Supernova» šogad.

«Jelgavas koncerts vienmēr bijis īpašs gan grupai, gan mums – menedžmentam. Tas ir tūres atklāšanas koncerts – pirmais vakars, kad izsapņotais kļūst par realitāti, bet 30 kravas furgonos piegādātā tehnika septiņu dienu laikā pārtop par Kaspara Rogas uzzīmēto skatuvi. Sagaidām, ka šogad koncertu Jelgavā apmeklēs vēl vairāk skatītāju nekā 2015. gadā, kad uzstādīts apmeklējuma rekords – 23 000 cilvēku,» atklāj «Prāta vētras» menedžere Aija Auškāpa, izsakot pateicību Jelgavas pašvaldībai par atbalstu Latvijas tūres atklāšanas koncerta rīkošanā.

«Prāta vētras» koncertturneja veltīta grupas jaunajam albumam «Par to zēnu, kas sit skārda bungas», kas klajā nāca aprīlī. Albums ierakstīts Rīgā, Ikšķilē un Stokholmā, un dziesmu autori ir grupa «Prāta vētra», Ingars Viļums, kā arī albuma producenti Povels Olsons un Davids Larsons no Zviedrijas. Dažu dziesmu radīšanā līdzdarbojies Arnis Račinskis un Sergejs Timofejevs. Kā atzīst albuma veidotāji, viens no tā raksturojošiem lielumiem ir prieks – prieks, radot dziesmas, prieks sadarbojoties, prieks, dziedot un spēlējot, prieks, esot kopā ar draugiem kopš bērnudārza laikiem. Un, lai šo kopējo sajūtu iemiesotu arī scenogrāfijā, K.Roga skatuvi plānojis, iespaidojoties no tūres nosaukuma. «Tāpat vēl kaut kur pavīd cirka, kosmosa un jūras sajūta, un mēs kā mazi bundzinieki visam pa vidu. Satiksimies 21. jūlijā enerģiski emocionāli muzikālā piedzīvojumā!» uz koncertturnejas atklāšanu dzimtajā pilsētā aicina K.Roga.

Koncerta norises vietā – pļavā pretim pilij – apmeklētāji 21. jūlijā gaidīti jau no pulksten 18, kad varēs apmeklēt bufetes un suvenīru bodītes. Koncerta viesi – grupa «Sudden Lights» – uz skatuves kāps pulksten 20, bet no pulksten 21 varēs baudīt «Prāta vētras» koncertu. Plānots, ka tas ilgs līdz pusnaktij. A.Auškāpa norāda, ka, nodrošinot apmeklētājiem ērtāku nokļūšanu Jelgavā, vilcieniem no Rīgas plānoti papildvagoni, bet atpakaļ uz Rīgu «Pasažieru vilciens» nodrošinās īpašu papildreisu, kas no Jelgavas izbrauks pulksten 0.45. Koncerta dienā autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Biļetes uz koncertu var iegādāties vietnē www.ekase.lv un Jelgavas kultūras namā, cena – 25 eiro. Tāpat pieejamas biļetes fanu zonā, cena – 40 eiro, kā arī personām ar invaliditāti – šo biļešu cena ir 25 eiro, bet personu pavadonis saņem bezmaksas biļeti. Savukārt bērniem līdz sešu gadu vecumam (ieskaitot) ieeja  koncertā vecāku pavadībā ir bez maksas.

Noskaņoties «Prāta vētras» koncertam, uzzinot vairāk par grupas dalībniekiem un viņu dzīvi Jelgavā, jau  21. jūlijā pulksten 11 varēs, dodoties veloekskursijā ««Prāta vētras» ceļš no skolas aktu zāles līdz arēnai». «Ekskursijas gaitā apmeklēsim bērnudārzu «Zemenīte» – vietu, kur iepazinās Renārs Kaupers un Kaspars Roga, tāpat dosimies uz Jelgavas Mūzikas vidusskolu, ko absolvējis Māris Mihelsons, un apmeklēsim citas ar mūziķiem saistītas vietas. Ekskursijai pieteikusies arī «Prāta vētras» dalībnieku skolotāja Dzintra Liepiņa, kura, iespējams, papildinās manis stāstīto no sava skatpunkta,» par veloekskursiju stāsta gide Zane Grava. Viņa atklāj, ka ideja par šādu tematisku ekskursiju radusies, pateicoties kādai studentei, kura konsultējusies ar Z.Gravu. Viņa savā darbā bija apkopojusi daudz informācijas, un Z.Grava nolēmusi šo ideju attīstīt, izplānojot un noorganizējot veloekskursiju. Pieteikties aptuveni trīs­arpus stundu garajai ekskursijai var pa tālruni 63005447. Dalības maksa – 2,50 eiro, skolēniem – 1,50 eiro. Ekskursijas dalībniekiem jābūt savam velosipēdam.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti