Meklēšanas forma

Neliels lietus 18 °C Viegls vējš, 2 m/s no A
Pirmdiena, 2019. gada 17. JūnijsVārda dienu svin: Artūrs, Artis

«Pareizticīgo Ziemassvētkus» atklās ģimeniskās vērtības

Jana Bahmane
Svinot pareizticīgo Ziemassvētkus, kas tiek atzīmēti naktī no 6. uz 7. janvāri, 12. janvārī pulksten 14 Jelgavas kultūras namā tradicionāli notiks koncerts «Pareizticīgo Ziemassvētki», kas šogad mudinās aizdomāties par ģimeniskām vērtībām un tradīcijām.

«Kāds reiz teicis – kad mēs mīlam un atdodam – tie ir Ziemassvētki. Ar šo koncertu aicinu ieklausīties Ziemassvētkos, ieklausīties sirdī un ielaist savās mājās Jēzu Kristu! Lai Jēzus Kristus piedzimšana mums vēlreiz atgādina, ka galvenais nav dāvanu gādāšanas drudzis, bet ģimeņu tradīciju pilnveidošana ceļā uz ticību un cilvēcisko vērtību apzināšanos,» atklāj koncerta režisore Rita Barona. Viņa aicina ikvienu aizdomāties par to, cik daudz laba var izdarīt ar smaidu, glāstu un labu darbu, kam nav nepieciešamas materiālas vērtības. «Gatavojoties svētkiem, apjautīsim, cik daudz labu cilvēku mums atrodas līdzās, cik daudz labu lietu ir noticis un cik daudz ir iemeslu būt labiem pašiem,» turpina R.Barona. Pasākuma pamatu veidos vairāku pareizticīgo ģimeņu Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas, atklājot, ko viņiem nozīmē šie svētki un kā viņi šo svētku būtību nodod nākamajām paaudzēm.

Koncertā piedalīsies Jelgavas 2. pamatskolas bērnu un jauniešu koris «Zvonņica», Jelgavas Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāles kora diriģente un dziedātāja Jeļena Kravčenko, aktieri – Aleksandrs Gerbutovs, Marina Lazareva un Ilze Beķere, Rīgas pareizticīgo kamerkoris «Blagovest», instrumentālais ansamblis – Aleksandrs Ozols (ģitāra), Ivars Kalvins (taustiņinstrumenti) un Oļģerts Dreimanis (perkusijas) sastāvā. Savu svētību pasākuma norisei devusi Jelgavas Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāle. Tradicionāli koncerta laikā skanēs lielie zvani, ko sarūpēs Jelgavas pareizticīgo katedrāle – zvanus spēlēs katedrāles Zvanu skolas vadītāja Jeļena Ņikiforova. Koncerta režisore – Rita Barona, scenogrāfe – Ilze Beķere.

Biļetes uz pasākumu iepriekšpārdošanā var iegādāties biedrībā «Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija» Skolotāju ielā 8 darba dienās no pulksten 13 līdz 19, brīvdienās no pulksten 9 līdz 16, bet koncerta dienā, 12. janvārī, no pulksten 12 biļetes būs pieejamas iegādei kultūras nama foajē. Ieejas maksa koncertā – 1 eiro. Visi biļešu ieņēmumi tiks ziedoti labdarībai. Šogad saziedotos līdzekļus plānots novirzīt kādas jelgavnieces veselības uzlabošanai.

Koncertu «Pareizticīgo Ziemassvētki» organizē Sabiedrības integrācijas pārvalde un biedrība «Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija».

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru