Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Muzejā izskanēs latviešu skaņuraksti klavierēm

www.jelgavasvestnesis.lv
14. oktobrī pulksten 15 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā ar Latvijas valsts simtgadei veltītu koncertprogrammu «Latviešu skaņuraksti klavierēm» viesosies pianiste Diāna Zandberga. Ieeja pasākumā – bez maksas.

D.Zandbergas koncertprogrammā «Latviešu skaņuraksti klavierēm» tiks atskaņoti reti spēlēti klaviermūzikas šedevri. Apmeklētāji varēs baudīt, piemēram, Jāņa Mediņa romantiski saviļņotos trīs ievadus Raiņa poēmai «Ave sol» (1960), kā arī poētiskos Imanta Zemzara trīs Raiņa dzejas motīvus (2016), kas balstās uz fragmentiem no Raiņa dzejas krājuma «Mēness meitiņa». Koncerta gaitā skanēs arī mūsdienu latviešu komponistu darbi – Jura Karlsona «Otrā klaviersonāte», kā arī VI un VII Jāzepa Vītola starptautisko pianistu konkursu obligātie skaņdarbi – Ērika Ešenvalda «Sasalušais horizonts» un Jāņa Zandberga «Gaistošais akvarelis», kā arī nesen komponētie Paula Dambja «Vēja zvani» un Pētera Vaska «Latviešu deja».

Koncertā izskanēs arī jaundarbi – I.Zemzara «Piecas atvasaras prelūdijas», kura pamatā ir fragmenti no personīgas vēstuļu sarakstes, un Mārītes Dombrovskas «Impresijas klavierēm un elektronikai», kurā iekļauta pianistes izpildīta horeogrāfiska epizode.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru