Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Jelgavnieki veiksmīgi startē starptautiskā klasisko ģitāristu konkursā

www.jelgavasvestnesis.lv
Aizvadītajā nedēļā Čehijas pilsētā Brno notika 26. starptautiskais klasisko ģitāristu konkurss, kurā startēja arī divi Bērnu un jauniešu mūzikas kluba (BJMK) Rokskolas audzēkņi Artūrs Dāvis Ābele un Indars Markots. Artūrs savā grupā ieguva 2. vietu, bet Indars – Atzinību.

«Šis konkurss bija daļa no klasisko ģitāristu festivāla, un mēs piedalījāmies gan konkursā, gan arī citās festivāla aktivitātēs, tādēļ Brno pavadītais laiks bija saturīgs un piepildīts – nedēļas garumā apmeklējām dažādas lekcijas, seminārus un meistarklases par klasiskās ģitāras spēli,» stāsta BJMK dibinātājs un klasiskās ģitāras spēles nodarbību pasniedzējs Endijs Rožkalns.

Abi jelgavnieki startēja junioru grupā, kurā piedalījās 1999. gadā dzimuši un jaunāki ģitāristi. Junioru grupas dalībniekiem bija jāiekļaujas desmit minūšu garā programmā, izpildot vienu obligāto skaņdarbu – klasicisma vai romantisma laika (18.–19. gadsimta) skaņdarbu. Pārējā programma – pēc izvēles. «Protams, varēja izvēlēties – izpildīt divus vai vairākus skaņdarbus, taču sarežģītāki skaņdarbi parasti ir garāki, un tos žūrija novērtē augstāk,» stāsta E.Rožkalns.

«Klasiskās ģitāras spēle Latvijā ir vien aptuveni desmit gadus, un, manuprāt, mūsu audzēkņu dalība Eiropas mēroga konkursā ir diezgan unikāla, un sasniegumi ir ievērības cienīgi. Domāju, ka puiši sniedza labus priekšnesumus – atbildība bija ļoti liela, jo tā ir cita vide, citi cilvēki. Žūrijā bija instrumentālisti, kas savā lauciņā ir atpazīstami visā pasaulē,» tā E.Rožkalns. Konkursā piedalījās dalībnieki no Japānas, Baltkrievijas, Ukrainas un citām valstīm.

Foto: no E.Rožkalna arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti