Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Jelgavas bigbends starptautiskā konkursā iegūst 2. vietu

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā atgriezies no prestiža starptautiska bigbendu konkursa «International Big Band Competition IBBC – Hoofddorp, the Netherlands» Nīderlandē, kur 15 bigbendu konkurencē pirmās klases grupā izcīnīja 2. vietu, informē Jelgavas bigbenda dalībniece Baiba Tilhena.

«Bigbends savas pastāvēšanas laikā tik augsta līmeņa konkursā piedalījās pirmo reizi. Prieks, ka mums izdevās godam pārstāvēt Latviju un Jelgavu – neviens džeza kolektīvs no Latvijas līdz šim šajā konkursā nebija piedalījies,» tā Jelgavas bigbenda mākslinieciskais vadītājs R.Ašmanis.

Konkurss jau 21. reizi norisinājās Hofdorpas pilsētā Nīderlandē, un tam bija vairākas kārtas. Pirmajā kārtā bigbendi iesūtīja ierakstus, un konkursa organizatori dalībai otrajā kārtā Nīderlandē pirmās klases grūtības pakāpes grupā apstiprināja 15 bigbendus – tostarp arī Jelgavas bigbendu un konkurentus no Polijas, Vācijas, Nīderlandes, Beļģijas, Lielbritānijas un ASV. Bigbenda mākslinieciskais vadītājs bija izvēlējis atskaņot programmu, kuras pamatā ir latviešu izcilāko džeza mūziķu populārākie darbi, kas savulaik guvuši atpazīstamību arī ārpus Latvijas. Bigbendam uz pāris skaņdarbiem pievienojās arī soliste Līva Dumpe, kura šobrīd studē džeza vokālu Amsterdamas konservatorijā Nīderlandē.

Konkursu vērtēja prestiža žūrija, kuras sastāvā bija mūziķi no slavenā Ķelnes radio bigbenda – trompetists Endijs Haderers un bundzinieks Hans Dekkers. Žūrijas locekļi īpaši uzteica mūsu bigbenda intonatīvo precizitāti, muzikalitāti un augsto profesionalitāti.

Foto: publicitātes

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti