Meklēšanas forma

Skaidras debesis -4 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestris «Rota» atgriezies no festivāla Izraēlā

www.jelgavasvestnesis.lv
No 30. septembra līdz 6. oktobrim Izraēlas pilsētā Ibilinā folkloras festivālā «Dejojam mieram» piedalījās Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestris «Rota» diriģenta Agra Celma vadībā un horeogrāfes Siāras Vīgantes deju grupa, kas arī ikdienā kuplina orķestra programmu.

Kā informē projekta vadītājs Jānis Kurpnieks, Ibilinā, kas ir neliels Izraēlas ciems ar 12 000 iedzīvotāju, šis festivāls notiek jau 11. reizi un ir reāls apliecinājums divu tik tālu kultūru saskarsmei, jo Latvijas kolektīvi ir bieži viesi šajā festivālā. Jau kopš pirmajiem festivāliem tajos piedalās kolektīvi no Valkas, bet pēdējos festivālos tur uzstājas arī kolektīvi no Zemgales – orķestris «Zelmeri Pro», jauniešu deju kolektīvs «Tracis» no Elejas. «Savukārt «Rotas» uzstāšanās šā gada festivālā, ar sagatavoto defilē priekšnesumu, bija īpaša festivāla nagla, ko klausītāji un skatītāji novērtēja ar vētrainiem aplausiem. Ņemot vērā, ka festivālā piedalījās arī Valkas deju kolektīvi «Sriņģi» un «Aija», var teikt, ka tas izvērtās par gandrīz vai latviešu kultūras svētkiem Izraēlā. Atklāšanas koncertu apmeklēja arī Latvijas vēstniece Izraēlā Elita Gavele. Neizpalika arī mūsu iepazīšanās ar mājinieku folkloru grupu «Džafra», kā arī ar dejotājiem no kaimiņu pilsētām Kabulas un Deir Hannas, kur notika arī festivāla noslēgums un gājiens. Tajā orķestris «Rota» pieskandināja pilsētas centrālo ielu ar latviešu maršiem,» stāsta J.Kurpnieks.

Tāpat daudz jaunu iespaidu «Rotas» dalībniekiem deva koncerti Izraēlas skolās, kas tradicionāli notiek festivāla gaitā. Vienlaikus festivāla rīkotāji dalībniekiem bija sagatavojuši atpūtas programmu ar ekskursijām Jeruzalemē, Betlemē, Haifā un Jerikē.

Foto no «Rotas» arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti