Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Dzimtajā pilsētā uzstāsies pasaulē pazīstamais čellists Maksims Beitāns

Ritma Gaidamoviča
Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā trešdien, 15. maijā, pulksten 18 pēc ilgāka pārtraukuma būs iespēja koncertā satikt jelgavnieku pasaulē pazīstamo čellistu Maksimu Beitānu, kurš ikdienā dzīvo Šveicē. Maksims šobrīd ir ieradies Latvijā un kopā ar Jelgavas mūziķi Endiju Rožkalnu piedāvā klausītājiem instrumentālo koncertprogrammu «10 stīgas», kurā skanēs čells un ģitāra.

Maksims portālam www.jelgavasvestnesis.lv atklāj, ka E.Rožkalns ir viņa mammas Irinas Lakšinas bijušais audzēknis, kuram Maksima mamma pasniegusi klavierspēli. «Vienu koncertu jau esam kopā aizvadījuši «Rīgas biržā». Endijs ir ļoti talantīgs un atbildīgs cilvēks. Mums izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība, un nolēmām, ka varētu kopā uzstāties arī mūsu dzimtajā Jelgavā,» stāsta pasaulslavenais čellists.

E.Rožkalns atzīst, ka kombinācija – čells un klasiskā ģitāra – pasaulē jau sen ir populāra, bet Latvijā mazāk dzirdēta. «Viens koncerts jau ir izskanējis un, manuprāt, bija ļoti labi. Šie abi instrumenti – čells un ģitāra – ļoti labi kopā skan un viens otru papildina,» stāsta E.Rožkalns, piebilstot, ka instrumentālajā koncertā muzejā klausītāji varēs dzirdēt mūziku, sākot no baroka laika līdz 20. gadsimtam. «Skanēs gan Eiropas, gan latviešu komponistu darbi. Skanējums būs interesants ar to, ka daudziem skaņdarbiem esam veidojuši pārlikumus tieši ģitārai kopā ar čellu,» piebilst E.Rožkalns.

Ieeja koncertā – bez maksas.

Foto: no M.Beitāna arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Jelena Vainute attēls

Великолепный концерт!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti