Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Džezs ir jābauda šeit un tagad

Jana Bahmane
«Džeza mūzikā drīkst aplaudēt pēc katra solo, jo tas izskan tikai vienā «eksemplārā» – rīt mūziķis vairs tāpat nenospēlēs,» vērtē Jelgavas bigbenda mākslinieciskais vadītājs Raitis Ašmanis, uzsvērdams, ka džeza mūzika ir jābauda šeit un tagad. Šovakar Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī notika cikla «Satiec savu mūziķi» pirmā tikšanās – interesenti varēja tuvāk iepazīt R.Ašmani un viņa vadītā bigbenda mūziķus, kā arī izbaudīt dzīvo mūziku pieklusinātā skanējumā.

Sarunu un mūzikas vakara dalībnieki caur mūziķu atmiņu stāstiem uzzināja par Jelgavas bigbenda izveidošanos un spilgtākajiem notikumiem ansambļa teju 30 gadu darbības vēsturē. Kopā ar R.Ašmani tornī viesojās Jelgavas bigbenda mūziķi – Edgars Belickis, Ivars Jercums, Pēteris Liepiņš, Artjoms Sarvis un Rihards Jakuško. «Man, esot uz skatuves, ir laba sajūta, jo varu paļauties uz saviem mūziķiem. Ar daudziem esam auguši un mācījušies kopā,» iepazīstinot klātesošos ar bigbenda dalībniekiem, sacīja R.Ašmanis. Viņš stāstīja, ka, pirms kļuvis par Jelgavas bigbenda vadītāju, 1989. gadā saņēmis aicinājumu strādāt par diriģentu Rīgas cirkā. «Cirks bija skola uz izturību – 35 izrādes mēnesī. Mūziķiem bija iespēja daudz spēlēt,» atminas Jelgavas bigbenda vadītājs, papildinādams, ka daži cirka orķestra dalībnieki pievienojās Jelgavas bigbendam, kas izveidojās 1990. gadā. «Mūzika ir ļoti, ļoti komplicēta lieta – mūziķiem ir jāspēlē ansamblī ar citiem, tādēļ ir ļoti svarīgi izveidot domubiedru grupu, kas nav viegli. Daudzas grupas pajūk tieši sadzīvisku iemeslu dēļ, kas nav saistīti ar muzicēšanu,» pieredzē dalījās R.Ašmanis.

Jelgavas bigbenda vadītājs atklāja, ka šo gadu gaitā bigbendam ir izveidojusies laba sadarbība ar vairākiem solistiem, piemēram, ar Ievu Kerēvicu, Daumantu Kalniņu, Aiju Vītoliņu. «Uzsākt sadarbību ar jauniem dziedātājiem nav nemaz tik vienkārši, jo katram solistam ir nepieciešama sava aranžija, un tas ir darbs. Tādēļ visvairāk sadarbojamies ar dziedātājiem, ar kuriem mums jau ir iestrādes,» tā R.Ašmanis. Jau šobrīd bigbendam ir saplānoti koncerti uz šā gada nogali.

«Mēs meklējam iespēju piedalīties konkursos, jo festivāli vairāk ir satikšanās, papriecāšanās, bet mēs vēlamies konkurēt,» par nepieciešamību ļauties jauniem muzikāliem izaicinājumiem stāsta Jelgavas bigbenda vadītājs. Augot mūziķu pieredzei, aug arī bigbenda izvēlēto konkursu mākslinieciskais līmenis. «Muzicēšana uz skatuves pieprasa lielu atdošanos, ziedošanos, tam, ko dari. Tajā brīdī ir jāatliek visas citas domas,» tā R.Ašmanis.

Jāatgādina, ka šādas tikšanās tornī notiks katra mēneša otrajā ceturtdienā. Pasākumu cikla gaitā interesenti tuvāk varēs iepazīt Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu kora «Spīgo» diriģenti Līgu Celmu-Kursieti, Bērnu un jauniešu mūzikas kluba dibinātāju Endiju Rožkalnu, Jelgavas Tirkīza kora ansambļa vadītāju Žoržu Siksnu un citas ar mūziku saistītas personības un viņu vadītos kolektīvus. Cikls «Satiec savu mūziķi» ir dāvana jelgavniekiem valsts jubilejas gadā, tādēļ dalība pasākumos ir bezmaksas.

Foto: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti