Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

4. vidusskolas kolektīvu kopdarbs «No tumsas uz gaismu»

Jana Bahmane
Izdots Jelgavas 4. vidusskolas kolektīvu kopdarbs – mūzikas albums «No tumsas uz gaismu», kurā meiteņu kori «Spīgo» un «Spīgo studija», kā arī zēnu koris «Spīguņi» un vīru koris «Kārkli pelēkie zied» izpilda ziemas un pavasara saulgriežu tautasdziesmas Līgas Celmas-Kursietes apdarē.

«Mūzikas albumā apkopti skaņdarbi no pērn pirmatskaņotā muzikālā uzveduma «Pavasara rotāšana», ko gatavojām, sagaidot Eiropas Mūzikas skolotāju asociācijas konferenci Jelgavas 4. vidusskolā. Tāpat iekļautas tautasdziesmu aranžijas no «Spīgo» un 8. klašu zēnu grupas ziemas saulgriežiem veltītā uzveduma «Ziemassvētku mistērija», ko izpildījām aptuveni pirms trim gadiem,» stāsta meiteņu kora «Spīgo» mākslinieciskā vadītāja L.Celma-Kursiete. Albums tiks izmantots kā skolas un pilsētas prezentācijas materiāls, bet 28. februārī pulksten 15 Jelgavas 4. vidusskolā notiks skolas kolektīvu koncerts, kurā varēs dzirdēt arī skaņdarbus no albuma.

Interesanti, ka «Spīgo» dalībnieces piedalījušās ne vien muzikālā materiāla ierakstīšanā, bet arī albuma vizuālā noformējuma izstrādē. «Man personīgi patīk mākslinieces Intas Celmiņas māksla, tādēļ uzrunāju viņu ar aicinājumu novadīt mums meistarklasi. Nodarbības gaitā tapušie darbi izmantoti kompaktdiska dizainā, kura gala variantu veidoja Mairita Timrote, savukārt fragments no pašas Intas Celmiņas darba «Saule» rotā diska plātni,» tā «Spīgo» mākslinieciskā vadītāja.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja absolvents attēls

Lepojamies un cik CD jau ir?Kad salidojums?
Lietotāja tētis attēls

Mūzikas novirziens-izcili! Kad būs salidojums?
Lietotāja mamina attēls

mēs arī vēlētos iegaadāties. tas ir fantastisks koncerts
Lietotāja arī mamma attēls

Lai koriem skan un veicas.
Lietotāja es attēls

Skaists darbs un arī gribu iegādāties!

Lapas

Pievienot komentāru

Saistītie raksti