Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Muzejā ieskanēsies gleznas

www.jelgavasvestnesis.lv
Sestdien, 25. martā, pulksten 15 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks pianistes Diānas Zandbergas solokoncerts «Gleznas klavierēm».

Koncerta pirmā daļa būs veltīta Spānijas tematikai, jo tajā skanēs gan spāņu baroka klavesīnista Antonio Solēra sonātes, gan šīgada jubilāra spāņu komponista Enrikes Granadosa (1867 – 1916) emocionāli piesātinātās «Goijeskas» pēc spāņu gleznotāja Fransisko Goijas (1746 – 1828) gleznu motīviem. Programmā iekļauta arī ar glezniecību saistīta latviešu klaviermūzika – Selgas Mences «Salvadora Dalī impresijas» un Daces Aperānes «Sarkanais balons» no cikla «Klee Music» – veltījums šveiciešu mākslinieka Paula Klē (1879 – 1940) gleznai –, bet koncertu noslēgs monumentālais Modesta Musorgska (1839 – 1881) cikls «Izstādes gleznas», kas veltīts komponista drauga, krievu mākslinieka un arhitekta Viktora Hartmaņa piemiņai. Svītas desmit skaņdarbu radīšanai komponists par pamatu izmantojis vienpadsmit Hartmaņa zīmējumus un akvareļus. Atskaņojumu ir iecerēts paspilgtināt ar stāstījumu un vizuālu prezentāciju, kurā iekļautas gleznu projekcijas, informē Jelgavas muzejā.

D.Zandberga klavierspēli apguvusi Eiropas Mūzikas akadēmijā Milānā pie pianista Lazara Bermana un pilnveidojusi to Granadosa-Maršala akadēmijā Barselonā pie spāņu pianistes Alisijas de Laročas. Pēc maģistra grāda iegūšanas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) profesora Jura Kalnciema klasē D.Zandberga turpināja studijas doktorantūrā pie profesores Jeļenas Ļebedevas un profesora Sergeja Osokina, 2014. gadā iegūstot mākslas zinātņu doktora grādu. No 2015. gada D.Zandberga ir JVLMA docētāja. Kopš 1996. gada viņa aktīvi koncertē Eiropā, Krievijā, Kubā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan atskaņojot soloprogrammas, gan kā soliste ar Šumenas Simfonisko orķestri Bulgārijā, Katalonijas simfonisko orķestri «Palau de la Musica Catalana» Barselonā, Krievijas valsts simfonisko orķestri «Klasika» Sanktpēterburgā, Bakau filharmonijas simfonisko orķestri un diriģentu Frančesko Atardi Rumānijā un Milānā «Teatro dal Verme prestižā» koncertciklā «Serate Musicali». Pianiste pirmatskaņojusi vairākus desmitus dažādu komponistu klavierdarbu, un viņas spēle ieskaņota vairākos mūzikas albumos.

Koncertu «Gleznas klavierēm», kas 25. martā, pulksten 15 notiks Jelgavas muzejā, bez maksas aicināts apmeklēt ikviens interesents.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru