Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Mērens vējš, 6.3 m/s no R-ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Jelgavā izzinās Eiropas kultūras mantojumu

Jana Bahmane
Eiropas Kultūras mantojuma dienās, 15. un 16. septembrī, būs iespēja apmeklēt Trešajai atmodai veltītus pasākumus Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā un tuvāk iepazīt Jelgavas Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo katedrāli.

Šogad Eiropas Kultūras mantojuma dienas Latvijā veltītas mūsu valsts dibināšanai un attīstībai, tādēļ 15. septembrī pulksten 11 Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks muzeja galvenā speciālista Marjusa Zaļecka priekšlasījums «Trešajai atmodai Jelgavā – 30. Lāčplēša atgriešanās», bet pulksten 12 klātesošie varēs dzīvot līdzi Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas audzēkņu teatralizētajam uzvedumam «Trešo atmodu ieskandinot».

Savukārt pie tēlnieka Kārļa Jansona pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem «Lāčplēsis un Melnais bruņinieks» fragmenta skvērā pie muzeja 15. un 16. septembrī būs apskatāma izstāde «Brīvības ceļš» – tā vēstīs par pieminekļa vēsturi.

Tāpat šajās dienās no pulksten 9 līdz 17 interesentiem būs atvērta Jelgavas Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo katedrāle, sniedzot iespēju apskatīt dievnamu. Ikviens aicināts piedalīties arī dievkalpojumos – 15. septembrī pulksten 9 un 17, bet 16. septembrī pulksten 9.

Eiropas Kultūras mantojuma dienu mērķis ir tuvināt cilvēkus kultūras mantojumam, vairojot sabiedrības izpratni par aizsargājamo pieminekļu dažādību, vērtību apzināšanu, saglabāšanu. Vairāk par Eiropas Kultūras mantojuma dienu pasākumiem Latvijā var uzzināt mājaslapā www.mantojums.lv.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru