Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C Lēns vējš, 4.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 22. SeptembrisVārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs

Varēs iemēģināt roku rakstīšanā ar spalvu un tinti

Ritma Gaidamoviča
Rīt, 27. augustā, pulksten 17 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (SIP) Skolotāju ielā 8 notiks gleznu izstādes «Puškina dzīvesvietas ainavas» atklāšana, pēc kuras interesenti varēs piedalīties senās rakstības meistarklasē – iemēģināt roku rakstīšanā ar spalvu un tinti. Pasākums ir bez maksas.

«Jelgavas krievu biedrības «Istok» kolektīvi jūlijā piedalījās 39. starptautiskajās Hanzas dienās Pleskavā. Pirmoreiz viesojoties šajā pilsētā, pārrunājām turpmākās sadarbības iespējas kultūrā starp abām pilsētām. No muzeja «Puškina lauki» un Puškina dabas parka darbiniekiem nāca iniciatīva Jelgavā eksponēt krievu dzejniekam Aleksandram Puškinam veltītu gleznu izstādi. Šī iecere ir vainagojusies ar reāliem darbiem un jau rīt Jelgavā tiks atklāta Maskavas mākslinieces Larisas Antonovas grafikas gleznu izstāde «Puškina dzīvesvietas ainavas», kurā iemūžinātas vietas, kas saistītas ar dzejnieku. Izstāde uz Jelgavu atceļojusi no Tallinas un mūsu pilsēta ir pirmā vieta, kur tā tiks rādīta Latvijā,» stāsta Jelgavas krievu biedrības «Istok» priekšsēdētāja Sņežana Zenovjeva, piebilstot, ka pasākumu papildinās arī A.Puškina dzejas lasījumi dažādās valodās, tostarp franču un vācu, kurus lasīs Jelgavas dzejnieki. «Uz pasākumu ieradīsies arī ciemiņi no Pleskavas, kuri vairāk izstāstīs par A.Puškina muzeju un Puškina dabas parku,» norāda S.Zenovjeva.

Bet pēc izstādes atklāšanas un dzejas lasījumiem, jelgavniekiem ir iespēja piedalīties senās rakstības meistarklasē, iemēģinot roku rakstīšanā ar spalvu un tinti. «Ikviens varēs pamēģināt uzrakstīt romantisku vēstuli ar spalvu un tinti, kā to 19. gadsimtā darīja dzejnieks Aleksandrs Puškins,» piebilst biedrības «Istok» priekšsēdētāja.

Pasākumu organizē Jelgavas krievu biedrība «Istok» un Sabiedrības integrācijas pārvalde.

Ieeja pasākumā – bez maksas un izstāde SIP Skolotāju ielā 8 būs apskatāma līdz 9. septembrim.

Foto: no S.Zenovjevas arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru