Meklēšanas forma

Skaidras debesis -4 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Tornī apskatāmi Anitas Rācenes mīlestības atspulgi

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī atklāta Anitas Rācenes eļļas gleznu izstāde «Mīlestības atspulgs», informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

A.Rācene dzimusi Bauskā, bet ar Jelgavu ir saistīta kopš 1993. gada, kad uzsāka studijas LLU. Gleznu autore ir ieguvusi pedagoģijas zinātņu doktora grādu, maģistra grādu ekonomikā un izglītībā. Šobrīd viņa strādā par docenti LLU Tehniskās fakultātes Mājsaimniecības un izglītības institūtā, bet viņas brīvā laika aizraušanās ir gleznošana. Gleznošanu A.Rācene apguvusi Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā un šobrīd privātā studijā turpina pilnveidoties pie pasniedzējas gleznotājas  Alisas Gibetas.

Savus darbus autore veido eļļas krāsas tehnikā. Šī ir A.Rācenes ceturtā gleznu izstāde ļoti īsā laikā – trīs gados. Jāiebilst, ka arī pirmās divas – «Citāda iedvesma» un «Septiņas noskaņas» notika Jelgavā.   

Izstādē «Mīlestības atspulgs» torņa kāpņu telpā eksponētas gleznas, kurās attēloti autorei tuvu un mīļu cilvēku portreti, dzimto vietu lauku ainavas, skaistās bērnības atmiņas, notverot to īpašo skaisto mirkli un attēlojot to gleznās – savas mīlestības atspulgu.

Autore novēl katram skatītājam izstādē «Mīlestības atspulgs» notvert to dzīves mirkli, to īpašo sajūtu un saskatīt savus mīlestības atspulgus.  

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti