Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C Lēns vējš, 4.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 22. SeptembrisVārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs

Sirdslieta vairāk nekā 50 gadu garumā

Jana Bahmane
«Gleznošana ir mans vaļasprieks – es izbaudu radīšanas procesu un esmu gandarīts, ja mani darbi uzrunā arī citus,» atklāj Jelgavas Tautas gleznošanas studijas dalībnieks Arnis Ozols, kura 70. jubilejai veltītā personālizstāde «… dzīve ir skaista!» no šodienas apskatāma Jelgavas kultūras namā. Bet 26. augustā pulksten 18 kultūras namā būs tikšanās ar darbu autoru.

Kā atklāj A.Ozols, viņš ir viens no senākajiem Tautas gleznošanas studijas biedriem – gleznošana ir viņa sirdslieta jau kopš 16 gadu vecuma, kad sāka apmeklēt toreiz Jelgavas muzejā esošo studiju. «Man patīk nepiespiestā gaisotne, kas valda gleznošanas studijā. Tās vadītāji Anda Buškevica un Ivars Klapers vienmēr palīdz ar ieteikumiem, pamāca. Šeit ir ļoti brīva, radoša vide,» vērtē A.Ozols, kurš daudz gleznojis portretus, aktus, veidojis figurālos zīmējumus, bet pēdējā laikā daudz strādā arī pasteļu tehnikā. «Gleznoju studijā, mājās, plenēros. Katru gadu dodos slēpot uz Alpiem, mājās pārvedot arī dažus tur tapušus darbus,» tā mākslinieks.

Izstāde «… dzīve ir skaista!» būs apskatāma kultūras nama divos stāvos. 1. stāva galerijā būs eksponēti eļļas un pasteļu darbi – portreti, Latvijā un ārzemēs iemūžinātas ainavas. Savukārt kultūras nama 2. stāvā varēs apskatīt A.Ozola daiļrades «virtuvi» – skices un sēpijas zīmējumus, un lielākoties tie būs akti un arī autora pašportrets. «Atzīmējot savu 60. jubileju, veidoju retrospektīvu izstādi, kurā bija apskatāmi dažādos laikos tapuši darbi, taču šajā izstādē esmu apkopojis pēdējo piecu gadu veikumu,» norāda autors.

A.Ozola personālizstāde Jelgavas kultūras namā būs apskatāma līdz 15. septembrim, bet 26. augustā, viņa dzimšanas dienā, ikviens aicināts uz tikšanos ar mākslinieku, lai izzinātu viņa personību un daiļradi.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru