Meklēšanas forma

Skaidras debesis -4 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Pirmsākumi un nesenās atmiņas – Ādolfa Alunāna teātra jubilejas foto izstādē

Emīls Rotgalvis
No šodienas Jelgavas kultūras nama 1. stāva galerijā skatāma Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra 60. jubilejas fotoizstāde, kurā galvenokārt apkopoti mirkļi no pēdējos 10 gados parādītām izrādēm, kā arī daži foto no teātra agrākajiem darbiem. Izstāde apskatāma tikai trīs dienas – līdz 3. novembrim.

Fotomirkļi ļauj atskatīties uz dažādiem teātra uzvedumiem, piemēram, «Skroderdienām «Silmačos»», «Mazo raganiņu» un izrādi «Sievietes, sievietes». Iekļauti arī foto no pavisam nesen pirmizrādi piedzīvojušās izrādes «Mīlestība un baloži». Izcelti arī īpaši uzvedumi, piemēram «Jelgavas leģendas rampas gaismās» un «Rampa Mirdz!». Izstāde ļauj atskatīties uz pēdējo gadu spilgto aktieru sastāvu, kā arī režisoru darbu. Tāpat apskatei izlikti vairāku izrāžu plakāti.

Ekspozīciju papildina arī daži foto no teātra agrākajiem uzvedumiem. Tie apmeklētājiem ļauj novērtēt, kā viena un tā pati izrāde iestudēta dažādos laikos, ar dažādiem aktieru sastāviem, jo izstādē iekļauti arī attēli no konkrēto izrāžu nesenākiem iestudējumiem. Šādā veidā iespējams atskatīties uz vairāku Ā.Alunāna iestudējumu vizuālajām atšķirībām, piemēram, lugu «Mucenieks un muceniece» un «Mūsu pokāls» fotogrāfijās. Izcelti arī Jāņa Jaunsudrabiņa lugas «Jo pliks, jo traks» iestudējumi 1958. un 2011. gadā. Šī luga teātrim ir ļoti nozīmīga, jo tieši ar to tābrīža teātra entuziastu dramatiskais kolektīvs pirms 60 gadiem ieguva pirmo vietu republikas teātru skatē, iegūstot arī goda nosaukumu – Ādolfa Alunāna Jelgavas Tautas teātris.

Izstāde apmeklētājiem būs pieejama arī sestdien, 2. novembrī, kad pirmizrādi piedzīvos Ā.Alunāna Jelgavas teātra iestudētā Pjēra de Bomaršē komēdija «Figaro kāzas». Ar šo izrādi tiks atzīmēta teātra apaļā jubileja, un tā uz skatuves pulcēs teju visu aktieru sastāvu. Izrādes režisore – Lūcija Ņefedova. Biļetes uz izrādi vēl pieejamas visās «Biļešu paradīzes» kasēs, kā arī www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena – 3 līdz 5 eiro.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti