Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Mīlestība gleznotāju izpratnē

Anastasija Miteniece
Šodien Sabiedrības integrācijas pārvaldē atklāta starptautiskā mākslas projekta gaitā radīta izstāde «Viss par mīlestību», kuras izveidē iesaistījušies 11 mākslinieki. «Mākslinieki gleznoja, katrs atainojot un interpretējot mīlestības jēdzienu savā izpratnē,» teic izstādes kuratore Aļesja Kolontaja-Jonikāne, uzsverot, ka izstādes apmeklētāji aicināti novērtēt, cik atšķirīgas mākslinieku asociācijas šāds temats radījis. Izstāde apmeklētājiem būs pieejama līdz 13. martam.

«Divas kafijas tases, jo gaidu mīļoto, lai malkotu kafiju kopā. Sarkans zieds, jo tā ir mīlestības krāsa. Cilvēki, kurus šķir tūkstošiem kilometru. Šīs ir tikai dažas mākslas darbu koncepcijas, māksliniekiem atainojot savas pārdomas par mīlestības tēmu,» stāsta A.Kolontaja-Jonikāne, uzsverot, ka kopumā izstādē «Viss par mīlestību» skatāmi 12 mākslas darbi, ko radījuši gan profesionāli Latvijas mākslinieki, kuri ir arī mākslas galeriju īpašnieki, gan pavisam jauni talanti, tostarp, tie mākslinieki, kuri vēl tikai mācās gleznot. Tāpat atšķiras arī gleznošanas tehnikas – mākslinieku vidū ir gan tie, kuri izvēlas reālismu klasiskajā izpratnē, gan abstrakcionisma un impresionisma piekritēji.

Jāuzsver, ka izstāde tapusi starptautiskā projekta «In art project» gaitā. Projekta vadītāja Inese Brodiņa apvienojusi māksliniekus, tostarp, arī dejotājus un mūziķus, no vairāk nekā 15 dažādām pasaules valstīm, lai pierādītu, ka, neskatoties uz kultūras īpatnībām un dažādiem starpvalstu konfliktiem, cilvēkiem jābūt draudzīgiem, savukārt māksla ir tā, kas cilvēkus spēj vienot. Kā viens no projekta dalībnieku veikumiem ir tematisks video sižets, kurā mākslinieki runā par to, ko saprot ar vārdu mīlestība, savukārt papildu tam tapusi arī tematiska mākslas darbu izstāde.

Izstāde interesentiem bez maksas pieejama Sabiedrības integrācijas pārvaldē Skolotāju ielā 8 līdz 13. martam.

Foto: Santis Zībergs

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru