Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Mākslinieka iztēlē radītu sieviešu portreti

Jana Bahmane
Sagaidot Lietuvas neatkarības dienu, Sabiedrības integrācijas pārvaldē atklāta mākslinieka Laimuta Šiurnas gleznu izstāde, kurā galvenokārt skatāmi sieviešu portreti. «Gleznās attēlotie sieviešu tēli nav iedvesmoti no reālās dzīves – tie ir manis paša radīti. To, kā veidosies katrs nākamais tēls, nosaka audekls, un es tam ļaujos. Domāju, ka darbs ir pabeigts un pilnvērtīgs tad, ja patīk pašam māksliniekam,» vērtē L.Šiurna.

Mākslinieks ir dzimis 1963. gadā lietuviešu ģimenē Rīgā. 1982. gadā absolvējis Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas skolu, bet 1995. gadā – Latvijas Mākslas akadēmiju, tāpat L.Šiurna darbojies Induļa Zariņa meistardarbnīcām, bet kopš 1995. gada viņš ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. L.Šiurnas darbi atrodas dažādās pasaules valstīs, piemēram, Rumānijā, Krievijā, Izraēlā, ASV, Dānijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Lietuvā un Latvijā.

«Es gleznoju ne vien portretus, bet arī ainavas, aktus, kluso dabu, lielformāta sienas greznojumus. Atminos, kad biju mazs, un mani vienaudži spēlējās ārā, es sēdēju mājās un zīmēju. Par manu iedvesmas avotu varēja kalpot kāds kaktuss vai sērkociņu kastīte,» par sevi stāstīja gleznotājs, kurš jau aptuveni 20 gadus ir arī mākslas pasniedzējs.

Izstāde Sabiedrības integrācijas pārvaldē apskatāma līdz 1. martam.

Bet Lietuvas neatkarības dienā, 16. februārī, pulksten 13 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks Lietuvas valstiskās neatkarības atjaunošanas 101. gadadienai veltīts koncerts. «Lietuvas neatkarības gadadienu Jelgavā atzīmējam jau kopš 1989. gada – šis pasākums Jelgavā dzīvojošos lietuviešus un citus interesentus gadu gaitā pulcējis ne vien Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, bet arī Jelgavas Valsts ģimnāzijā un citās pilsētas skolās. Mums ir prieks, ka par tradīciju kļuvusi arī citu Jelgavas mazākumtautību nacionālo kultūras biedrību pārstāvju dalība šajā mums nozīmīgajā pasākumā,» vērtē Jelgavas lietuviešu biedrības «Vītis» priekšsēdētājs Aļģimants Burba.

Koncertā Jelgavas muzejā piedalīsies Šauļu kultūras centra kamerkoris «Bičiuliai», Šauļu Drāmas teātra aktieris Vlads Baranausks un pašmāju folkloras kopa «Dimzēns». Pasākumu bez maksas aicināts apmeklēt ikviens interesents.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru