Meklēšanas forma

Skaidras debesis 22 °C Vēja vēsma, 1.3 m/s no R-ZR
Sestdiena, 2019. gada 20. JūlijsVārda dienu svin: Ritma, Ramona

Mākslinieka ceļojumu dienasgrāmata – skices

Jana Bahmane
«Plenērā nevajag daudz domāt – svarīgākais ir darbā izlikt savas tā brīža sajūtas. Parasti šādi darbi top aptuveni pusstundas laikā, iemūžināti ar pasteli vai tušas zīmuli,» savu personālizstādi «Ceļojumu piezīmes – Šveice, Francija, Vācija, Norvēģija», kas līdz 19. jūnijam apskatāma Jelgavas pilsētas bibliotēkas galerijā, raksturo mākslinieks Raitis Junkers.

Izstādē apkopotas darbu skices un studijas, kas tapušas ceļojumu laikā Vācijā, Šveicē, Francijā, Norvēģijā – ekspozīcija apkopo pēdējo desmit gadu laikā radītus darbus. «Kad kaut kur dodos, zīmēju un gleznoju, iemūžinu darbos savus iespaidus. Šādu darbu man ir ļoti daudz, tādēļ nebija viegli atlasīt konkrētas studijas,» atklāj R.Junkers. «Ar mākslas studijas «Mansards» dalībniekiem uz plenēriem dodamies divreiz gadā – parasti uz Kuldīgu un Hamburgu. Plenērs ļauj pamatīgāk pievērsties mākslai – tu uz plenēru dodies ar konkrētu mērķi, un nekas cits tevi netraucē.» Mākslinieks papildina, ka zīmēšana ļauj arī labāk apgūt konkrēto vietu, jo fotogrāfiju var iemūžināt vienā acumirklī, bet, zīmējot vietu, to var apskatīt un izzināt pilnvērtīgāk.

Ekspozīcijā var apskatīt ne vien mākslinieka dabas iespaidus un ievērojamus apskates objektus, piemēram, Parīzes Dievmātes katedrāli un Luvru, bet arī cilvēku tipāžus, ko R.Junkers iemūžinājis mirkļa iespaidā. «Esot Parīzē, ievēroju daudzus raksturīgus tipāžus, un atrašanās plenērā man ļauj tos iemūžināt četrās dimensijās – ceturtā dimensija ir laiks. Varu attēlot cilvēku kustībā, iemūžināt, kā plīv viņa mati,» pieredzē dalās mākslinieks.

Foto: Austris Auziņš

 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti