Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Kultūras namā – kadrā noķerti dzīvnieki

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas kultūras nama 1. stāva foajē apskatāma Māra Kreicberga fotogrāfiju izstāde «Mirklis dabā. Dzīvnieki», kurā apkopoti kadri ar autora sastaptiem Latvijas dzīvniekiem. Izstāde apskatāma līdz 7. decembrim.

Izstādē redzami unikāli kadri lielākoties ar meža dzīvniekiem. Fotogrāfijās redzamas, piemēram, lapsas, stirnas un citi dzīvnieki, kurus ikdienā tik bieži neizdodas ieraudzīt. Lai kadri izdotos, fotogrāfiju autors nereti pavada vairākas stundas, gaidot īsto momentu, lai vienā bildē parādītu dabas varenumu, daili un emocijas. Tas ļāvis notvert dzīvus un īstus kadrus ar dzīvniekiem to ikdienas gaitās un dabiskajā vidē.

Fotogrāfiju autors pēc profesijas un dzīves aicinājuma ir biškopis, un ikdienā, dzīvojot meža vidū, viņam nākas redzēt daudzus zvērus un putnus. Tas radījis vēlmi šo burvīgo Latvijas dabas faunas daudzveidību parādīt arī citiem cilvēkiem. Pamazām M.Kreicbergs sācis interesēties par visu, kas saistīts ar fotografēšanu. Ar šo hobiju viņš aizraujas jau 13 gadus, un lielākoties tiek fotografēta daba un tās iemītnieki. «Atrašanās dabā, saplūšana ar to, klusums, zvēra skatiens un mirklis. Īstais un satraucošais mirklis, kas paliks mūžībā – tā ir neatkārtojama sajūta, kura kā atkarība ievelk savā varā,» par foto uzņemšanas procesu stāsta izstādes autors.

Fotografēšanas pamatus M.Kreicbergs apguvis pašmācības ceļā, prasmi attīstot ar paša gūto pieredzi. Pagājušajā gadā viņš ar savām fotogrāfijām piedalījies Latvijas Dabas muzeja rīkotajā konkursā «Mans putns», kur pieaugušo kategorijā ieguva pirmo vietu.

Foto: «Jelgavas Vēsntesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru