Meklēšanas forma

Skaidras debesis 22 °C Vēja vēsma, 1.3 m/s no R-ZR
Sestdiena, 2019. gada 20. JūlijsVārda dienu svin: Ritma, Ramona

Jelgavas pilī apskatāms Ulda Zutera mežs

www.jelgavasvestnesis.lv
Līdz septembra beigām LLU Aulas foajē skatāma Jelgavas mākslinieka Ulda Zutera gleznu izstāde «Mežā dzimu – mežā augu» – šī ir pirmā mākslinieka personālizstāde Jelgavas pilī.

LLU informē, ka izstādē «Mežā dzimu – mežā augu» apskatāmas dažādos laika periodos un gadalaikos gleznotas meža ainavas. Vienuviet izvietotas mākslinieka U.Zutera 20. gadsimta 90. gados gleznotās gleznas un mūsdienās tapušās.

Ideja par gleznu izstādi pavasarī radusies Jelgavas pils muzeja vadītājai Gintai Linītei, kad Valsts meža dienesta pārstāvji izteikuši vēlmi pilī atzīmēt organizācijas 25 gadu jubileju un jautājuši, vai augusta beigās Aulas foajē arī būs gleznu izstāde. Tobrīd apmeklētājiem bija skatāma īpašā Jelgavas mākslinieku gleznu izstāde, kurā bija apskatāmi arī U.Zutera darbi.

«Parasti vasarā mēs pilī neorganizējam izstādes, taču Valsts meža dienesta jubileja bija ļoti nopietns iemesls, lai tādu atklātu. Kad uzrunājām Uldi, zinājām, ka viņa daiļradē ir daudz ainavu, taču nevarējām iedomāties, ka tajās ir tik daudz meža un koku,» stāsta G.Linīte.

Pats gleznu autors U.Zuters stāsta, ka meža tēma viņa daiļradē nav nejaušība un arī izstādes nosaukums nemelo, jo viņš tiešām dzīvo pārdesmit metru attālumā no Langervaldes meža un bieži jūtoties, ka dzīvojot mežā. Atliekot vien paskatīties pa logu, un gleznas ideja ir tapusi.

Gleznu izstāde «Mežā dzimu – mežā augu» apskatāma LLU Aulas foajē Jelgavas pilī katru darba dienu no pulksten 9 līdz 18. Turklāt visas izstādē eksponētās gleznas ir iespējams iegādāties, sazinoties ar mākslinieku.

Foto: no LLU arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti