Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Ceļā uz sevi – caur dienvidiem

Jana Bahmane
«Šis brauciens man bija īpašs – pārsvarā strādāju melnbaltos toņos, bet Spānija manī atklāja krāsu prieku,» saka māksliniece Ilze Egle, kuras personālizstāde «Ceļā ar sevi. Dienvidi.» līdz 29. augustam apskatāma Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā. Izstādē apkopoti autortehnikā radīti zīmējumi, kas tapuši šāgada pavasarī Spānijas dienvidos Andalūzijā, kur I.Egle radoši strādāja mākslinieku rezidencē. Tāpat ekspozīciju papildina Latvijā zīmēti melnbalti darbi.

«Man vienmēr ir kaut kur jāizkustas, strādājot tikai savā darbnīcā, man ir par maz. Tādēļ piedalos dažādos plenēros Latvijā, kā arī izmantoju iespēju aizbraukt citur. Nelielā Andalūzijas reģiona ciematā esošā mākslinieku rezidence mani izvēlējās, izvērtējot manis iepriekš radītos darbus, un šis brauciens man bija radoši nozīmīgs,» atklāj I.Egle. Viņa papildina, ka arī ikdienā labprāt strādā ārpus pilsētas trokšņa. «Pilsēta nav man – tā ir par skaļu, tādēļ mana darbnīca atrodas Pierīgā, brīnišķīgā vietā pie Mārupītes,» tā māksliniece.

Izstādē «Ceļā ar sevi. Dienvidi» eksponēti oriģināltehnikā radīti zīmējumi – vibrējoša dienvidu gaisma, piesātinātas krāsas, spilgtas emocijas līniju kustībā – māksliniece darbos tver dzīvi Andalūzijas dienvidos visā tās krāšņumā, apstādinot laiku un ļaujoties dabas burvībai, sacīts izstādes aprakstā. «Asociatīvais, subjektīvais, savā ziņā arī stāstošais, mūžam it kā nepabeigtais, skičveidīgais zīmējuma raksturs ir tas, kas man šķiet pievilcīgs. Nevis es esmu izvēlējusies zīmēšanu, bet zīmēšana ir izvēlējusies mani. Ar zīmēšanu mana sajūta ir īsta, un tajā es jūtos dabiski. Turklāt zīmēšanā ir kaut kas maģisks – tā ir saistīta ar sapņošanu. Šoreiz – dienvidos,», tā I.Egle.

Šī nav mākslinieces pirmā izstāde Jelgavā – pērn viņas darbi līdzās citu Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas 1991. gada absolventu darbiem bija skatāmi Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā izstādē «Remisija». «Priecājos par iespēju izstādīt savus darbus ārpus Rīgas,» atklāj māksliniece.

I.Egle ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu, studijas papildinot Itālijā, un ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Izstādēs piedalās kopš 1990. gada. Darbojusies kā izstāžu kuratore un piedalījusies starptautiskos un vietējos vizuālās mākslas projektos. Šobrīd darbojas kā māksliniece un turpina attīstīt savu aizraušanos – plaucētās rudzu rupjmaizes un saldskābmaizes gatavošanu, izstrādājot savas receptes.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru