Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 8 °C Viegls vējš, 3.1 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

Brīnišķais nav jāmeklē citur, viss ir tepat – Latvijā

Emīls Rotgalvis
Līdz 2. decembrim Jelgavas kultūras nama 1. stāva galerijā apskatāma mākslinieces Aijas Princes gleznu izstāde «Skatīties un saredzēt», kas veltīta Latvijas izveidošanas simtgadei. Izstādē eksponētas eļļas gleznas, kas gleznotas dažādās Latvijas vietās.

Māksliniece galvenokārt glezno ainavas, ziedus, klusās dabas aktus un noskaņu darbus, kas radušies garīga piesātinājuma rezultātā, un tas redzams arī Jelgavā eksponētajā izstādē. Tā kalpo kā atgādinājums ieraudzīt un novērtēt, cik krāšņa un vienkārša reizē ir Latvija. Māksliniece ar saviem darbiem vēlas atgādināt, ka nav jāmeklē brīnišķais citur, viss ir tepat – ap mums un mūsos.

Gleznotāja, mākslas pedagoģe un ainavu arhitekte A.Prince dzimusi 1956. gadā Tukumā. Interese par glezniecību viņai radusies jau bērnībā, vērojot dabu un iedvesmojoties no dzimtās zemes krāšņuma. Izveidojusi studiju Dobelē un Jaunpilī, kur glezniecību māca pieaugušajiem un skolēniem. Mākslinieces darbi kopš 1990. gada tikuši izstādīti vairākās vietās Latvijā, kā arī ārvalstīs – Lietuvā, Norvēģijā un ASV. A.Princes gleznas atrodas arī vairākās privātkolekcijās.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru