Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Bibliotēkā – «Latviešu Dziesmusvētki ārpus Latvijas»

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas pilsētas bibliotēkā atklāta ceļojošā izstāde «Latviešu Dziesmusvētki ārpus Latvijas», kas veltīta Dziesmusvētku tradīcijai un tās izpausmēm ārzemēs no 1946. gada līdz mūsdienām.

«Valsts simtgades Dziesmusvētki ir izskanējuši, taču šo svētku būtība ir tajā, kas notiek starp svētkiem. Dziesma ir spēks, kas mūs vieno – un ne tikai Dziesmusvētku noslēguma koncertā,» vērtē Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas nodaļas vadītāja Baiba Īvāne-Kronberga. Viņa norāda, ka šī izstāde ieskicē trimdas Dziesmusvētku tradīcijas, atklājot tās caur cilvēku atmiņām, fotogrāfijām.

Ekspozīciju veido gan fakti un fotogrāfijas, gan citāti no svētku dalībnieku pieredzes stāstiem Ziemeļamerikā, Austrālijā un Eiropā. Izstādē aplūkotas vairākas ar Dziesmusvētkiem trimdā saistītas tēmas, piemēram, svētku tradīcijas uzturēšana, jaunrades attīstība, saviesīgā dzīve. Caur šo ceļojošo izstādi biedrība «Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs» piedāvā ieskatīties Dziesmusvētku norisē trimdā, iepazīstot latviešu Dziesmusvētku tradīciju un tās dzīvotspēju dažādos laikos un vietās ārpus Latvijas.

Vakar bibiliotēkā notika arī Askolda Saulīša dokumentālās filmas «Dziesmuvara» seanss, klātesošos uzrunāja filmas scenārija autors Dainis Īvāns un viena no izstādes «Latviešu Dziesmusvētki ārpus Latvijas» veidotājām Anna Tamuža.

Izstāde «Latviešu Dziesmusvētki ārpus Latvijas» Jelgavas pilsētas bibliotēkā būs apskatāma līdz 31. martam.

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru