Meklēšanas forma

Krusa 2 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 15. DecembrisVārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana

Spēcīgās lietavas smilšu skulptūrām nav kaitējušas; tās vēl var apskatīt līdz 15. septembrim

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē «Kultūra» informē, ka stiprās lietavas un krusa, kas Jelgavā piedzīvotas aizvadītās piektdienas pēcpusdienā, smilšu skulptūrām nav nodarījušas būtisku kaitējumu. Vairāk izskalojumu bijis tieši smilšu skulptūru parka valnim un teritorijai, bet laikapstākļu radītās sekas novērstas jau piektdienas vakarā. Jāpiebilst, ka Smilšu skulptūru parks apmeklētājiem pieejams līdz 15. septembrim.

13. starptautiskā smilšu skulptūru festivāla gaitā radītās skulptūras tiek regulāri apsekotas un apstrādātas ar līmi, tādēļ arī spēcīgo lietavu laikā tām radušies vien nelieli defekti, kas uzreiz arī novērsti. Taču lielākus postījumus laikapstākļi nodarījuši smilšu skulptūru parka valnim – piektdienas vakarā nācies likvidēt izskalojumus, ko radīja spēcīgās ūdens straumes.

Jāatgādina, ka smilšu skulptūras Pasta salā augustā var apskatīt katru dienu no pulksten 10 līdz 20. Ieejas maksa – 2 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditātes apliecību – viens eiro. Smilšu skulptūru parka darba laiks septembrī vēl tiks precizēts.

Šāgada festivāla tēma bija «Antīkā pasaule». Smilšu mākslas darbus, atainojot tajos dažādu kultūru senos simbolus, veidoja tēlnieki no Somijas, Ukrainas, Krievijas, ASV, Mongolijas, Kazahstānas, Lietuvas un Latvijas.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Es  attēls

Bez kapeikas tak uz puķubodi neaizies būs jādzer pa savu naudu :)
Lietotāja bacilis attēls

Nu muļķi kas muļķi , kapejkp.......

Pievienot komentāru

Saistītie raksti