Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. JanvārisVārda dienu svin: Tenis, Dravis

Smilšu skulptūru festivāls ir sācies!

Anastasija Miteniece
Tūkstošiem uzņemtu foto pie skulptūrām Pasta salas smilšu parkā, sajūsmināti festivāla mazākie apmeklētāji radošajās darbnīcās, aizraujoši teātra uzvedumi un nesteidzīgas maltītes – tā tiek aizvadīta 12. starptautiska smilšu skulptūru festivāla «Summer signs 2018» pirmā diena, uz kuru kuplā skaitā ierodas ģimenes ar bērniem. Šodien Pasta salā apmeklētājus gaidīs līdz pulksten 24.

«Šodien uz festivālu nācām kuplā skaitā – paši esam jelgavnieki, bet mums pievienojās arī ģimenes draugi no Siguldas un Rēzeknes. Lēmām kopā pavadīt brīvdienu Pasta salā,» stāsta Ezeriņu ģimenes mamma Iveta. Viņa papildina, ka kopumā trīs ģimeņu vīrieši izzina smilšu skulptūru parku, savukārt mammas kopā ar bērniem pavada laiku Pasta salas izklaidēs – bauda piepūšamās atrakcijas, radošās darbnīcas un teātra izrādes. «Esam Pasta salā jau divas stundas un nezinu, vai tiksim līdz skulptūrām. Jau redzējām Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrādi «Maija un Paija», bijām dažādās atrakcijās, bet tagad bērni darbojas ar smiltīm,» papildina Evikovu ģimenes mamma Santa, uzsverot, ka ģimenēs ir dažāda vecuma bērni, bet ikviens atradis sev saistošu nodarbi.

Savukārt Kreiliņu ģimenes bērni, ierodoties Pasta salā, sestdienas kultūras programmu sāka ar smilšu skulptūru apskati. «Meitām ļoti patīk sfinksa kaķis. Mums mājās arī ir šādas šķirnes mīlulis, tādēļ meitu – Monas un Hannas – uzmanību uzreiz piesaistīja tieši šī skulptūra,» stāsta rīdziniece Elita Mazure. Savukārt viņas vīrs Edgars papildina, ka pirmoreiz viesojas Jelgavas smilšu skulptūru festivālā un atzinīgi novērtē redzēto. «Mani ļoti uzrunā skulptūra, kur parādīta evolūcija no mērkaķa līdz cilvēkam. Tā šķiet gan uzjautrinoša, gan tehniski ļoti iespaidīga. Izlasot aprakstu, sapratu arī to, kāda patiesībā skulptūrai ir ideja un filozofija – ļoti pareizi. Cilvēks mūsdienās jūtas kā kaut kas pārāks!» tā ģimenes tēvs.

Simtiem ģimenes foto tapa arī pie vienas no lielākajām smilšu parka skulptūrām – demo skulptūras «Dzīvnieku pasaule», ko veidoja četri festivāla mākslinieki no Latvijas un Lietuvas. «Šī skulptūra ir grandioza! Daudz mazas detaļas un dažādas formas, bet katra no tām izskatās izcili. Es, iespējams, līdz galam neizpratu mākslinieku domu lidojumu, bet izpildījums ir augstākā klase,» saka Atvaru ģimenes tēvs Mārcis, skaidrojot, ka viņam ir arhitekta izglītība, un viņš uz skulptūrām raugās arī no profesionālā viedokļa. Jāpiebilst, ka smilšu parkā par favorītiem atzītas arī citas skulptūras un dzīvnieku tēli. Piemēram, meitene ar biti, kaķis, mērkaķis, cūkas, čūskas, kā arī dinozaurs un zaķis. «Dēliem šobrīd ir desmit gadi. Pēdējo reizi apmeklējām festivālu pirms vairākiem gadiem, kad dēli vēl bija mazi. Atceros, ka tad puiši nemaz neskatījās uz skulptūrām. Šodien abi izskrēja parku, sabildējot ikvienu skulptūru! Bet vēlāk savā starpā pat apsprieda, kura ir labākā,» smejas Krastiņu ģimenes mamma Elīna. Viņa uzsver, ka pašas favorīts smilšu parkā ir meitene ar biti, jo atspoguļo mūsdienās aktuālo problēmu par dzīvnieku noniecināšanu. Bet puiši fano par skulptūrām, kur redzams mērkaķis ar pistoli un zaķis, kurš meditē.

Jāpiebilst, ka šodien smilšu skulptūru parks būs atvērts apmeklētājiem līdz pulksten 24. Jau pulksten 15 uz Pasta salas skatuves notiks Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrāde un rotaļas bērniem, savukārt no pulksten 17.30 interesenti aicināti baudīt arī muzikālus priekšnesumus. Muzikālās daļas ieskaņā 17.30 uzstāsies «Iļģi», pulksten 19 – Aija Andrejeva, ap pulksten 20.30 varēs dejot līdzi grupas «Bet bet» dziesmām, savukārt noslēgs pirmo festivāla dienu Normunds Jakušonoks un L.Tipa orķestris. 

Jāpiebilst, ka jelgavniekiem un pilsētas viesiem, kuri uz Pasta salu dosies ar automašīnu, nodrošināti papildu stāvlaukumi. Tie atrodas Pilssalas ielā pretī iebrauktuvei uz Pasta salu, Cukura ielā – teritorijā pie Lielupes krasta promenādes –, kā arī Vecajā ceļā pretim pilij. Bet stāvvietas autobusiem pieejamas Jāņa Čakstes bulvārī, kā arī aiz Jelgavas pils. Jāatgādina arī, ka pirms došanās uz festivālu, jārūpē par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un galvassegu.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti