Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 6 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no ZR
Piektdiena, 2019. gada 20. SeptembrisVārda dienu svin: Guntra, Ginters, Marianna

Piektdien smilšu mākslas darbi iegūs savu galīgo veidolu

Jana Bahmane
Jau rītvakar tiks paziņoti 13. starptautiskā smilšu skulptūru festivāla laureāti, bet šodien vēl tēlnieki turpina darbu pie skulptūru detaļu «noslīpēšanas» – mākslinieku nedēļu ilgā darba rezultātu ikviens Pasta salā varēs novērtēt jau šajā nedēļas nogalē, 8. un 9. jūnijā.

«Es smiltīs veidoju Villendorfas Veneru – šis tēls mani uzrunā, jo vēlos redzēt, kā sabiedrība to uzver: vai tas cilvēkiem simbolizē feminismu vai varbūt seksismu? Šodien mēs varam tikai iedomāties, kā cilvēki dzīvoja pirms divdesmit pieciem tūkstošiem gadu. Tāpat caur šo darbu es paužu mūsdienu sabiedrības tiekšanos pēc pasaules un tās uzbūves izprašanas, tajā pašā laikā aizmirstot vienkārši dzīvot,» savu filozofiju skaidro tēlnieks no Lietuvas Vids Simanavičs, kurš gan pirmo reizi piedalās mūsu pilsētas smilšu skulptūru festivālā, gan arī pirmoreiz veido skulptūru no smiltīm. «Man ļoti patīk strādāt ar mālu, bet skulptūru no smiltīm veidoju pirmoreiz. Uzskatu – ja tev ir labas iemaņas tēlniecībā, materiālam nav tik lielas nozīmes,» vērtē lietuviešu tēlnieks. Viņš šajās dienās arī paguvis nedaudz iepazīt Jelgavu un pat izbaudīt Lielupes ūdeņus, kas sniedz atveldzējumu karstajā darba dunā.

Krievu tēlniece Irina Alimurzajeva, kura mūsu pilsētā smilšu un ledus mākslas darbus radījusi vairākkārt, atklāj, ka šāgada festivāla tēma viņai ir ļoti saistoša, taču uzskata, ka labam māksliniekam ir jābūt savam redzējumam par jebkādu tematu. «Es vēlos parādīt kontrastu starp senatni un šodienu. Pagātni manā skulptūrā simbolizē kādas senas skulptūras galva, bet tagadni – cilvēka figūra, vēstot par to, ka māksla dzīvo mūžīgi, bet cilvēks šajā pasaulē ienāk uz laiku,» savu ieceri skaidro tēlniece. Viņa, kā pati saka, strādā ar visdažādākajiem materiāliem – smiltis un ledus pārsvarā ir aktuāls dažādos projektos un festivālos, bet, tā kā I.Alimurzajeva ir Krievijas Mākslinieku savienības biedre, viņa rīko arī personālizstādes, kurā galvenokārt eksponē darbus no koka, akmens. «Man ļoti patīk keramika, un smiltis ir līdzīgas šamotam, tādēļ man ir interesanti strādāt ar šo materiālu,» tā krievu tēlniece.

Jāatgādina, ka novērtēt smilšu mākslas darbus, ko veido tēlnieki no Somijas, Ukrainas, Krievijas, ASV, Mongolijas, Kazahstānas, Lietuvas un Latvijas, ikviens aicināts 8. jūnijā no pulksten 10 līdz 24 un 9. jūnijā no pulksten 10 līdz 23. Biļetes uz festivālu vēl tikai šodien un rīt kultūras namā un «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā var iegādāties lētāk.

FESTIVĀLA PROGRAMMA 

Foto: Edgars Griestiņš/Jelgavas pašvaldības iestāde «Kultūra»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti