Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Ledus skulptūru festivāls – svētki lieliem un maziem

Jana Bahmane
Ledus skulptūru festivāla otrā diena pasākuma centrālajā norises vietā – Jāņa Čakstes bulvārī – iesākusies ar brīvdabas izrādēm bērniem. Gan tur, gan arī Pasta salā lieli un mazi interesenti izvērtē ledus tēlnieku veikumu, steidzot iemūžināt skulptūras fotoattēlos, bet Hercoga Jēkaba laukumā ledus svētku dalībnieki bauda siltos dzērienus, kā arī izzina interesantus faktus par Jelgavu un Latviju, aplūkojot ledus blokos iesaldētos priekšmetus.

«Šogad patiesi var just, ka pilsētā notiek svētki – cilvēki nepulcējas vienuviet, bet rosība un svētku atmosfēra valda visā pilsētā. Man ļoti patīk, ka Hercoga Jēkaba laukumā ir vairākas foto skulptūras, kurām var pieiet, pat apsēsties virsū un nofotografēties – bērniem tas ļoti patīk,» festivālu vērtē jelgavniece Aija.

«Festivālu apmeklējam jau piekto gadu, un ikreiz tas mūs pārsteidz ar kaut ko jaunu – šogad tās ir trīs norises vietas. Jāatzīst, ka mums kā festivāla norises vieta patika arī Uzvaras parks, jo tur ledus skulptūras bija apskatāmas bez nojumēm – tās varēja labāk nobildēt. Mums šajā festivālā svarīgākā ir tieši ledus māksla. Tas ir īpašs talants – caur ledu izteikt savas domas. Katru gadu piedzīvojam pozitīvas sajūtas un arī šogad atbraucām, jo vēlamies redzēt cilvēku izdomu – kā viņi uztver pasauli,» savās pārdomās dalās rīdzinieces Laura un Sandra, papildinādamas, ka vismaz reizi gadā cenšas atbraukt uz Jelgavu arī tāpat, jo šī ir skaista vieta pastaigām. Bet Gedrius, kas uz festivālu atbraucis ar sievu, māsu un ģimenes draugiem, atklāj, ka viņam ļoti iepatikusies Ledus skulptūru festivāla atmosfēra un ir sajūta, ka Jelgavā vēl nav beigušās Jaungada svinības – apkārt daudz pozitīvu cilvēku, skan mūzika. «Mēs Jelgavā noīrējām dzīvokli, lai festivālu varētu apmeklēt divas dienas,» stāsta Gedrius no Lietuvas.

Šodien pulksten 16.30 un 18.30 uz festivāla galvenās skatuves J.Čakstes bulvārī varēs baudīt ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumus – tos varēs vērot arī tiešsaistē. Bet no pulksten 17.30 turpat muzicēs Samanta Tīna un Tadas Rimgaila, kā arī šova «X Faktors» dalībnieki: Adriana Miglāne, Līga Rīdere, Alise Haijima, Nadežda Mankeviča, Aivo Oskis un Edgars Kreilis. Hercoga Jēkaba laukumā savukārt no pulksten 17 uzstāsies radošā apvienība «Teātris un ES», popgrupa «Lai skan» un grupa «Pilnmēness». Arī šodien pulksten 21 Jelgavas debesis iekrāsos svētku uguņošana.

Jāatgādina, ka biļetes uz festivālu var iegādāties septiņās pilsētas vietās: Pilssalas ielā pie «Silvas» tējas namiņa; J.Čakstes bulvārī pie krustojuma ar Lielo ielu; pie Jelgavas Studentu teātra (ieeja no Driksas ielas); Ūdens ielā pie LLU Meža fakultātes stadiona; pļavā pretī Jelgavas pilij; stāvlaukumā pie Lielupes promenādes un Jelgavas kultūras namā. Tāpat festivāla norises laikā biļetes var nopirkt arī tiešsaistē – tās nav nepieciešams izdrukāt un būs derīgas elektroniskā formātā. 

FESTIVĀLA PROGRAMMA

Foto: JV

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti