Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Ledus skulptūras būs apskatāmas arī šonedēļ

Jana Bahmane
Pagājušajā nedēļas nogalē aizvadītais 20. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls trīs dienu laikā Jelgavā pulcējis vairāk nekā 80 tūkstošus apmeklētāju. Jubilejas gadā tas pirmo reizi norisinājās trīs pilsētas vietās – Jāņa Čakstes bulvārī, Pasta salā un Hercoga Jēkaba laukumā –, sniedzot festivāla apmeklētājiem iespēju apskatīt vairāk nekā 65 ledus objektus. Interesentiem, kas nepaguva novērtēt ledus mākslas darbus, vēl ir iespēja to izdarīt līdz svētdienai, 18. februārim.

«Pērn vislielāko festivāla apmeklētāju neapmierinātību izraisīja lielās rindas pie ieejas un ledus skulptūrām, tādēļ jaunais festivāla koncepts, kas paredzēja plašāku pasākuma norises teritoriju un ērtāk pieejamu skulptūru izvietojumu, noteikti ir attaisnojies – festivāls šogad ieguva lielāku vērienu un pieejamību. Tāpat ir attaisnojies lēmums par vairāku ieeju un izeju nodrošināšanu festivāla teritorijā – novērojām, ka šogad liela festivāla apmeklētāju plūsma nāca no dzelzceļa stacijas puses, un šie apmeklētāji ērti pasākuma norises teritorijā varēja iekļūt, izmantojot ieeju Ūdens ielā. Vislielākais cilvēku pieplūdums tradicionāli bija sestdien – šajā dienā bija arī daudz apmeklētāju no Lietuvas. Sestdien arī paplašinājām automašīnu stāvlaukumus Pārlielupē, ko mums ērti ļāva izdarīt labie laikapstākļi – ja temperatūra būtu augstāka, pļavās, kur atradās stāvlaukumi, būtu lieli dubļi,» par aizvadīto festivālu stāsta Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» vadītājs Mintauts Buškevics. Viņš papildina, ka ar katru gadu arvien vairāk cilvēku biļetes uz festivālu iegādājas internetā, taču lielākā festivāla apmeklētāju daļa priekšroku dod biļešu iegādei uz vietas. «Mēs kā organizatori, protams, vēlētos arī turpmāk pieturēties pie šī koncepta – dzirdot labās atsauksmes par šāgada festivālu, varam secināt, ka jaunais plānojums attaisnotos arī turpmāk, jo pasākums ir pieprasīts un ziemas sezonā tam konkurences nav. Tāpat šogad cilvēkiem bija iespēja izvēlēties – maksāt, lai redzētu mākslas darbus un koncertus, jo, neapšaubāmi, mākslinieki ir ieguldījuši lielu darbu, vai bez maksas izbaudīt svētku sajūtu Hercoga Jēkaba laukumā,» tā M.Buškevics.

Līdz 18. februārim ikviens interesents aicināts apskatīt ledus skulptūras Pasta salā – Ledus skulptūru parks Pasta salā no šodienas līdz svētdienai būs atvērts no pulksten 12 līdz 20. Ieejas maksa – 2 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 1 eiro, bet bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja būs bez maksas. Biļetes varēs iegādāties pie ieejas, taču interesenti, dodoties uz Ledus skulptūru parku, aicināti mājaslapā www.jelgava.lv pārbaudīt parka darba laiku, jo mainīgo laikapstākļu dēļ skulptūru parka darbība var tikt pārtraukta ātrāk, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Tāpat, kamēr gaisa temperatūra būs zem nulles atzīmes, J.Čakstes bulvārī garāmgājējus priecēs trīs lielformāta foto ledus skulptūras, bet Hercoga Jēkaba laukumā – ledus labirints, slīdkalniņš un skulptūras ar iesaldētiem objektiem, kas brīvi pieejamas ikvienam interesentam.

Jāatgādina, ka šāgada Ledus skulptūru festivāla tēma bija «Sapņi», un festivāls pulcēja 33 profesionālus tēlniekus no desmit valstīm: Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Īrijas, Portugāles, Norvēģijas, Nīderlandes, Ukrainas, Bulgārijas un Ķīnas.

Foto: Ivars Veiliņš

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja ne pirmo reizi attēls

Kapeik...isēji atkal darbojas vai vēl nepietiek? MB un AR rijība ir neizmērpjama.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti