Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Festivāla gaisotne pārņem pilsētu

www.jelgavasvestnesis.lv
Aizritējusi otrā Starptautiskā ledus skulptūru festivāla diena – pilsētas viesi un iedzīvotāji visas dienas garumā baudīja ledus mākslu Jāņa Čakstes bulvārī un Pasta salā, vēroja ledus šovu publiskajā slidotavā, iesaistījās aktivitātēs Pilssalas ielas stāvlaukumā, kā arī baudīja koncertus un uguņošanu. Daudzveidīga programma apmeklētājus sagaida arī festivāla noslēguma dienā – rīt, 10. februārī, no pulksten 10 līdz 22.

Otrajā festivāla dienā gan skulptūras, gan pasākuma apmeklētāji saskārās ar laikapstākļu izaicinājumu – spēcīgu vēju un brīžiem pat lietu. Daudziem pasākuma viesiem gan tas nemaz netraucēja baudīt festivāla atmosfēru. «Jau sesto gadu braucam uz Jelgavu, lai izbaudītu pasākuma atmosfēru – tā nekad nepieviļ. Galvenais ir silti saģērbties – tad nedz sniegs, nedz lietus nav šķērslis lieliskai dienai,» stāsta Dainis Brocēns no Siguldas. Viņš norāda, ka šogad gan pieaugušie, gan bērni atzinīgi novērtējuši mazās skulptūras Jāņa Čakstes bulvārī. Jāpiebilst, ka vairāki ledus mākslas darbi gan mainīja savu veidolu līdz ar mainīgajiem laikapstākļiem, tomēr drīz vien tika rasts risinājums un papildināt ledus apskates objektu klāstu ieradās festivāla dalībnieki un laureāti – viņi uz vietas Jāņa Čakstes bulvārī no ledus veidoja dzīvniekus, multeņu varoņus un pasaku tēlus.

Savukārt festivāla apmeklētāji ar ģimenēm īpaši uzteica festivāla zonu Pilssalas ielā. «Ledus māksla ir viens no pamata iemesliem, kādēļ cilvēki nāk uz festivālu. Tomēr, ņemot vērā, ka mums ir mazi bērni, ne mazāk svarīgi, ka arī par viņiem ir padomāts – viņi labprāt rotaļājas gan ledus labirintā, gan šļūc pa slīdkalniņu,» vērtē Vērnieku ģimene no Jelgavas. Jāpiebilst, ka laukums Pilssalas ielā ir festivāla bezmaksas zona, kur pieejams ne tikai slīdkalniņš un labirints, bet arī skatuvīte, uz kuras notiek izrādes bērniem, gan arī foto skulptūras un mazākas tematiskās skulptūras ar iesaldētiem priekšmetiem, kas katra simbolizē kādu filmu.

Jāpiebilst, gan ne vien bērnus, bet arī daudzus pieaugušos vienaldzīgus neatstāja arī šā gada festivāla jaunums – ledus šovs Pasta salas publiskajā slidotavā, kur profesionāļu slidojumu pavadīja dažādu animācijas filmu motīvi. «Tas bija pasakaini. Bijām domājuši tikai apskatīt ledus skulptūras, bet nokļuvām vērienīgā pasākumā, kur pārsteigumi ir ik uz stūra,» atzina Ēriku ģimene no Rīgas, slavējot arī ledus bāru, kurš veidots kino balvas «Oskars» tematikā. Jāpiebilst, ka bāru darināja Donāts Mockus no Lietuvas, Valdis Valters no Latvijas un Konstantīns Jevdokimovs no Krievijas. Viņi izvēlējās simbolu, kas, viņuprāt, visspilgtāk saistās ar kino – šā gada ledus skulptūru festivāla tēmu. Interesanti, ka ledus oskari sasniedz 3,75 metru augstumu.

Jāpiebilst, ka daudzveidīga pasākumu programma – bērnu izrādes, ledus šovs, skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, koncerti un uguņošana – būs pieejama festivāla apmeklētājiem arī festivāla noslēguma dienā – 10. februārī no pulksten 10 līdz 22.

PASĀKUMA PROGRAMMA

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis», JPPI «Kultūra»/Kristaps Hercs

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti