Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Festivāla gaisotne pārņem pilsētu

Jana Bahmane
«Šis ir foršs pasākums – festivālu apmeklē daudz ģimeņu ar bērniem, kuriem šeit ir interesanti daudzveidīgo aktivitāšu dēļ. Bet nosalstot, var iedzert siltu tēju un sasildīties. Arī ledus skulptūras šogad ir ļoti baudāmas – mums patika visas,» savās izjūtās dalās Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji Zane un Jānis. Šodien Jelgavā svētku atmosfēru varēja baudīt visas dienas garumā – gan apmeklējot ledus atrakcijas un tirdziņu, gan arī klātienē vērojot ledus skulptūru tapšanas procesu un Latvijā iemīļotu mūziķu koncertus.

Hercoga Jēkaba laukumā šodien varēja sastapt daudz ledus atrakciju mīļotāju – festivāla mazākie apmeklētāji ziemas priekus baudīja, skraidot pa ledus labirintu un šļūcot pa slīdkalniņiem. Tāpat festivāla apmeklētāji novērtēja iespēju nobaudīt siltos dzērienus un citus vietējo un kaimiņvalstu ražotāju sarūpētos gardumus. «Tas ir ļoti labi, ka šogad festivālā ir arī bezmaksas zona, jo ne visi var atļauties pasākumu apmeklēt par maksu. Man patīk, ka šeit var ne vien apskatīt skulptūras, bet arī satikt paziņas, parunāties – pilsētā šodien valda jautrība,» vērtē jelgavniece Tatjana un viņas meita Anastasija.

Bet Pasta salā lielāko pasākuma apmeklētāju uzmanību piesaistīja festivāla apjomīgākais ledus objekts – ledus bārs –, kā arī aļņa veidolā izstrādāta foto skulptūra, uz kuras ikviens varēja apsēsties un nofotografēties. «Daudzus gadus plānojām atbraukt uz šo festivālu, un pērn beidzot apmeklējām to pirmoreiz. Mums iepatikās, tādēļ arī šodien esam šeit, bet mūsu nākamais mērķis ir Smilšu skulptūru festivāls. Pagājušogad lielākoties uz festivālu braucām vecāko meitu dēļ – viņas vēlējās baudīt vakara koncertus, bet šogad izvēlējāmies atbraukt pa dienu, kamēr nav lielas drūzmas. Taču tāpat jau dienas laikā pilsētā bija jūtama liela rosība,» vērtē rīdziniece Dana, kas uz festivālu atbrauca ar vīru un trīs meitām.

Bet viens no interesantākajiem notikumiem uz Jāņa Čakstes bulvāra skatuves bija ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi – tēlnieki Kārlis Īle un Donats Mockus nepilnas stundas laikā no ledus blokiem skatītāju acu priekšā radīja divas ledus skulptūras.

Ledus skulptūru festivālu šodien ikviens vēl var apmeklēt līdz pulksten 23. Bet rīt, 11. februārī, dienas pirmajā cēlienā ģimenes ar bērniem aicinātas izbaudīt brīvdabas izrādes, kas notiks uz J.Čakstes bulvāra skatuves. Pulksten 11 un 14 varēs dzīvot līdzi Jelgavas Jaunā teātra rotaļu izrādei «Fantazētāji», bet pulksten 12.30 – Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrādei «Mazā raganiņa un draugi». Ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumus turpat varēs vērot pulksten 16.30 un 19. Tāpat uz festivāla galvenās skatuves rīt muzicēs «Mesa» un «Bermudu divstūris». Hercoga Jēkaba laukumā savukārt no pulksten 17 muzicēs grupas «The Summer Band», «Cryin White», «Lai skan» un «Labi cilvēki». Arī festivāla noslēdzošā vakara izskaņā, pulksten 21, klātesošos priecēs uguņošana. Ledus skulptūras rīt varēs apskatīt no pulksten 10 līdz 22.

FESTIVĀLA PROGRAMMA

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti