Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. JanvārisVārda dienu svin: Tenis, Dravis

Apmeklētājus apbur ziloņi, dinozauri un zaķis; baudīt mākslu varēs arī svētdien

Anastasija Miteniece
Smilšu skulptūru festivāla pirmajā dienā novērtēt tēlnieku veikumu ieradās tūkstošiem cilvēku. Katram apmeklētājam bija savs viedoklis par to, kura ir labākā skulptūra smilšu parkā, tomēr vairākums portāla www.jelgavasvestnesis.lv uzrunātie apmeklētāji par favorītu atzina demo skulptūru «Dzīvnieku pasaule». Novērtēt skulptūras un atrast dzīvnieku pasaulē sev mīļu tēlu interesenti varēs arī svētdien; Pasta sala būs atvērta apmeklētājiem no pulksten 10 līdz 23.

Lielākā, izteiksmīgākā, grandiozākā, tehniski grūtākā, interesantākā – tā festivāla pirmajā dienā daudzi apmeklētāji aprakstīja vērienīgu demo skulptūru «Dzīvnieku pasaule», saucot to par festivāla nepārprotamu favorītu. «Šī skulptūra ļoti izceļas uz citu fona – ne tikai izmēra ziņā, bet arī tehniski. Vairāki tēli – tik simetriski un gaumīgi ziloņi, bruņurupucis,» vērtē Evita Miglāja no Cēsīm.

«Mūsu ģimenē ir viens nepārprotams favorīts – tas ir darbs «Mamma»,» stāsta Ozolu ģimenes mamma Lāsma, papildinot, ka ģimenes gaume sakrīt arī ar festivāla žūrijas vērtējumu, jo šai skulptūrai piešķirta simpātiju balva. «Mans piecus gadus vecais dēliņš šodien teica, ka skulptūra ir par mums – mammu un bērniņu,» smejas Lāsma. Viņa uzsver, ka autora ideja – aizdomāties par to, cik svarīgi ir rūpēties vienam par otru – ir ļoti pareiza, redzot, cik vecāki mūsdienās mēdz būt cietsirdīgi. Savukārt Jefremovu ģimene šodien smilšu skulptūru parkā par labāko atzina skulptūru «21. gadsimta lapsas». «Bērniem patika zaķis, kurš meditē, bet mani uzrunāja pati darba ideja,» tā ģimenes mamma Natālija, papildinot, ka bērni tēlus vērtē pēc vizuāliem kritērijiem, bet viņai svarīgi, ko mākslinieks ar to gribējis pateikt. Tāpat apmeklētāju uzmanību izpelnījās arī skulptūras «Pārstājiet man sekot» un «Rex.Veltījums karaļiem». «Mūsu draugu kompānijā ir atšķirīgi viedokļi. Mani uzrunā lietuviešu mākslinieka sarkastiskā skulptūra, kurā viņš atveido Čārlza Darvina Evolūcijas teoriju – no mērkaķa par cilvēku, bet meitenēm patīk kaķa skulptūra,» stāsta Gaudimus no Lietuvas. Viņš skaidro, ka tēma «Dzīvnieku pasaule» ir ļoti pateicīga, jo to var interpretēt ļoti dažādi – gan ar humoru, gan dziļu filosofiju.

Vakarpusē Pasta salā apmeklētāji baudīja ne vien mākslu smiltīs, bet arī uz skatuves, kur kāpa folkloras grupa «Iļģi», Aija Andrejeva, «Bet bet», kā arī Normunds Jakušonoks un L.Tipa orķestris. «Šodien braucām no Valmieras, lai redzētu skulpturas un noklausītos Aijas Andrejevas koncertu un īpaši – dziesmu «Kafijas krūze»,» stāsta Mārcis un Evita, papildinot, ka viņiem šī dziesma ir īpaša. «Pirms trīs gadiem bijām kādā zaļumballē un pie šīs dziesmas Mārcis mani aicināja uz deju,» atminas Evita. Savukārt daži pasākuma viesi bija patīkami pārsteigti, jo nezināja, ka uz skatuves kāps iemīļoti mūziķi. «Gājām apskatīt skulptūras, paķērām pasākuma programmu un uzzinājām, ka uzstāsies «Bet bet». Noteikti sagaidīsim!,» tā jelgavnieki Ance un Ervīns.

Jāpiebilst, ka smilšu skulptūru festivāls Pasta salā gaidīs apmeklētājus arī svētdien no pulksten 10 līdz 23. Pilsētas viesiem, kuri uz Pasta salu dosies ar automašīnu, nodrošināti papildu stāvlaukumi. Tie atrodas Pilssalas ielā pretī iebrauktuvei uz Pasta salu, Cukura ielā – teritorijā pie Lielupes krasta promenādes –, kā arī Vecajā ceļā pretim pilij. Bet stāvvietas autobusiem pieejamas Jāņa Čakstes bulvārī, kā arī aiz Jelgavas pils. 

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti