Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. JanvārisVārda dienu svin: Tenis, Dravis

Aizvadīts 12. smilšu mākslas festivāls

Anastasija Miteniece
Ar grupas «Jumprava» koncertu šodien Pasta salā noslēdzās 12. starptautiskais smilšu skulptūru festivāls «Summer signs 2018». Divu dienu laikā novērtēt 15 tēlnieku darbus ieradās tūkstošiem apmeklētāju, tostarp gan jelgavnieki, gan viesi no citām pilsētām un valstīm. «Pie mums Parīzē arī ir populāra smilšu māksla un nedēļas nogalē atbraucām, lai redzētu – kā tad ir Baltijā,» stāsta Abrielle un Fidels no Francijas.

«Esam Latvijā jau divas dienas. Esot Francijā, sastādījām maršrutu – trešdien sākām ar Rīgas tūrisma objektiem, turpinām ar skulptūrām, savukārt turpmākās divas dienas dosimies uz jūrmalu,» stāsta francūži. Viņi papildina, ka pirms diviem gadiem līdzīgu festivālu apmeklēja Parīzes pludmalē, kas izveidota Sēnas upes krastā. «Dzīvnieku pasaule smiltīs mums ļoti patika un esam sajūsmā arī par pašu festivāla vietu – labiekārtota saliņa pašā pilsētas centrā! Izmantosim iespēju izbraukt arī ar kuģīti,» tā viņi.

Ārzemju viesu starpā bija arī tūristi no Vācijas, Krievijas, Lielbritānijas, Igaunijas un pat Indijas, tomēr viskuplākā skaitā Pasta salu apmeklēja lietuvieši. «Šonedēļ Pasta salā satikām ļoti daudz pazīstamos,» smejas Ivarunas no Šauļiem. «Mums ar ģimeni patīk braukt atpūsties uz Jūrmalu – aptuveni pusotra divas stundas un esam pie jūras. Šoreiz, braucot caur Jelgavu, sākumā izdomājām iebraukt apskatīt skulptūras,» stāsta ģimenes tēvs, papildinot, ka vēl pirms došanās uz Jūrmalu, ģimene ieplānojusi peldi Lielupes kreisā krasta pludmalē. Savukārt lietuviešu draugu kompānija no Viļņas stāsta, ka Lietuvā smilšu skulptūru festivāls reklamēts kā viens no lielākajiem vasaras festivāliem Baltijā, tādēļ jaunieši uz Jelgavu devās uz divām dienām. «Pirmajā dienā mēs atbraucām pēcpusdienā – bijām pludmalē, braucām ar katamarāniem un vakariņojām torņa restorānā, bet svētdien no rīta devāmies uz Pasta salu. Šobrīd taisām blogu par ceļošanu un vairākas stundas pagāja, filmējot smilšu mākslu!» stāsta Vairita un Arunas. Viņi stāsta, ka blogā plāno iekļaut arī pašmāju grupu «Jonis», kas ieskandināja festivālu pēcpusdienā.

Jāpiebilst, ka vakarpusē uz festivāla skatuves kāpa un muzicēja ne vien «Jonis», bet arī grupas «Sudden lights» un «Jumprava». Jau laicīgi pie skatuves kuplā skaitā pulcējās arī jauniešu auditorija, kura šobrīd bauda vasaras brīvlaiku. «Mēs katru gadu apmeklējam svētkus, kas notiek Jelgavā uzaicināto mūziķu dēļ,» stāsta jaunietes Krista un Elīna, kas uz pilsētu brauc no novada. Savukārt jelgavniece Krīstīne stāsta, ka ieradās Pasta salā tikai grupas «Sudden lights» dēļ. «Otrdien mums jākārto vēstures eksāmens un šobrīd vajadzētu tam gatavoties, bet nevarēju palaist garām šīs grupas uzstāšanos!» atzīst meitene. 

Rezumējot redzēto un piedzīvoto festivālā, portāla www.jelgavasvestnesis.lv uzrunātie apmeklētāji īpaši uzsvēra festivāla pozitīvo gaisotni – uz festivāla skatuves, kas šoreiz atradās tuvāk festivāla ieejai, visas dienas garumā bija pieejama kultūras programma – teātra izrādes un rotaļas bērniem, kā arī mūzikas koncerts dažādām mūzikas gaumēm. Bet, vērtējot smilšu skulptūru parku, apmeklētāji norādīja uz šā gada pateicīgo tematiku «Dzīvnieku pasaule», jo māksliniekiem izdevies veidot filozofiskus un humoristiskus tēlus.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti