Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 6 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no ZR
Piektdiena, 2019. gada 20. SeptembrisVārda dienu svin: Guntra, Ginters, Marianna

Līdz ar gaismu augt!

Jana Bahmane
«Kolektīva 25. jubileju vēlamies nosvinēt, dāvājot prieku ne vien sev, bet arī līdzcilvēkiem, tādēļ 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, aicinām ikvienu uz labdarības koncertu «... līdz ar gaismu augt...», kas veltīts bērnu ar īpašām vajadzībām un viņu ģimeņu atbalstam. Koncerts Jelgavas kultūras namā sāksies pulksten 17, bet pirms tā, no pulksten 15 līdz 16.30, bērni gaidīti radošajās darbnīcās skvērā aiz kultūras nama,» iesaistīties vidējās paaudzes deju kolektīva «Laipa» jubilejas pasākumos aicina kolektīva mākslinieciskā vadītāja Mārīte Skrinda.

Viņa atklāj, ka ideja atbalstīt ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, radusies, pateicoties «Laipas» dejotājai ģimenes ārstei Ilvai Koškinai, kura strādā ar šādiem bērniem, kā arī sadarbojas ar labdarības biedrību «Oranžais stars» – šīs organizācijas mērķgrupa ir ģimenes, kurās aug bērni ar invaliditāti. «Mums izdevās piesaistīt finansējumu labdarības pasākuma organizēšanai, taču, lai ne vien radītu ģimenēm svētkus, bet arī finansiāli tās atbalstītu, uzrunājām uzņēmējus un guvām atsaucību. Daļa uzņēmēju atbalstīja ar savu produkciju, ko izmantosim pasākumā, – par to esam pateicīgi. Man ir gandarījums, ka cilvēki cits citu atbalsta un palīdz. Sabiedrība kopumā šajā ziņā ir kļuvusi atvērtāka, un es ticu, ka cilvēka gara spēks ir neizmērojams,» vērtē M.Skrinda.

«Laipas» jubilejas koncerta pirmajā daļā kolektīvs izpildīs savas iemīļotākās dejas, tāpat uzstāsies «Laipas» draugi – vidējās paaudzes deju kolektīvi «Dzīpars» un «Mēmele», tautas deju ansambļi «Diždancis» un «Ex Lielupe», bērnu un jauniešu deju kolektīvs «Vēja zirdziņš» un senioru deju kolektīvs «Ozolnieki». ««Laipa» ir skaitliski neliels kolektīvs – 27 dejotāji –, tādēļ, lai kuplinātu jubilejas koncertu, piedalīties tajā aicinājām arī tuvākos sadraudzības kolektīvus. Savukārt koncerta otrajā daļākopā ar «Vēja zirdziņa» bērniem un «Diždanci» ļausimies gada maģiskākās dienas un nakts burvībai, izdejojot un izdzīvojot Līgo svētku sajūtas,» stāsta «Laipas» vadītāja, piebilstot, ka koncerta otrās daļas tapšanā lielu atbalstu snieguši horeogrāfi Dace Adviljone un Gints Baumanis.

Bet pirms koncerta skvērā aiz kultūras nama notiks radošās darbnīcas bērniem, kurās varēs gan apgleznot seju, gan zīmēt hennas tetovējumus, gan gatavot kuģīšus no skārda bundžām, tāpat būs fotosiena, kārumi un citi pārsteigumi. «Esam priecīgi, ka vadīt darbnīcas atsaucās pedagogi, kuriem ir pieredze darbā ar bērniem, un brīvprātīgie, kuri vienkārši mīl bērnus. Tāpat esam pateicīgi par atbalstu iestādei «Kultūra»,» papildina M.Skrinda. Ieeja koncertā un dalība radošajās darbnīcās būs par ziedojumiem, kas tiks novirzīti minētajam mērķim.

««Laipa» ir enerģisks, mūžam jauns kolektīvs. No rītiem dejotāji skrien, vakaros nūjo, piedalās arī orientēšanās un piedzīvojumu sacensībās – vairums «Laipas» dalībnieku ir aktīva dzīvesveida piekritēji. Mēs kopīgi dodamies pārgājienos, piedalāmies velobraucienos, esam ilggadēji Piena paku laivu regates dalībnieki un laureāti. Esam pat cits citu atbalstījuši kartupeļu talkās,» tā M.Skrinda. Viņa norāda, ka lielu daļu kolektīva veido precēti pāri, kas «Laipā» dejo vairāk nekā 10, 15 un 20 gadu. «Man ir patiess prieks, ka mūsu dejotāju bērni dejo pilsētas kolektīvos un arī valsts vadošajos deju ansambļos. Koncertā mums būs viena īpaša deja, kurā piedalīsies arī pašu bērni,» tā deju kolektīva vadītāja, piebilstot: «Koncerta moto – līdz ar gaismu augt – simbolizē mūsu labos, gaišos darbus, ko veicam no sirds uz sirdi. Un tieši vasaras saulgrieži, kad diena ir visgarākā un nakts – visīsākā, ir laiks, kad mēs varam sevī rast visspēcīgākās latviskuma tradīcijas un, jaunam ciklam un dienai austot, varam līdz ar gaismu augt – augt arī paši. Gadi iet, mainās cilvēki, mainās daba, bet saule joprojām aust tajā pašā pusē!»

Jāpiebilst, ka kolektīva aicinājumam atbalstīt ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, atsaucās iestāde «Kultūra», Jelgavas Pašvaldības policija, «Kiilto», Armands Žubulis, Imants Kanaška, Aldis Knāviņš, Māris Pīlācis, «Stila Avēnija», kafejnīca «Silva», «Karameļu darbnīca», «Mr. Balloon», «Ideju studija», «Elker», «Jaunpils pienotava», «Media Jelgava», «Jelgavas tipogrāfija», «MC print», «Timermaņa foto», «Kanclers», «AKP Būve», «RED Chocolate», «Parks», «Tarte», «Putni», «Milzu pārslas», «Čili pica».

Foto: no «Laipas» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti