Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. JanvārisVārda dienu svin: Tenis, Dravis

Jelgavā skan deju soļi

Jana Bahmane
Šodien Jelgavā notiek bērnu tautas deju festivāls «Latvju bērni danci veda», mūsu pilsētā pulcējot ap 4500 dejotāju no teju 40 Latvijas novadiem un pilsētām. «Jums šodien ir atvēlēta ļoti nozīmīga misija – «iedejot» ceļu uz Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem. Tas nav nejauši, ka festivāls šogad notiek Jelgavā – šī ir vienīgā pilsēta, kur ārpus Rīgas notikuši Dziesmu un deju svētki,» uzrunājot dejotājus, sacīja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne.

Festivāls, kas šogad notiek jau 20. reizi, Jelgavā vieno dejotājus no Kurzemes, Vidzemes, Latgales un Zemgales, sniedzot dalībniekiem iespēju ne vien izdejot sagatavotās programmas, bet arī iepazīt mūsu pilsētu un iegūt jaunus draugus. «Jelgava ir pilsēta izglītībai, pilsēta bērniem un jauniešiem. Šis festivāls mums ir ļoti nozīmīgs, jo notiek mūsu valsts simtgadē,» uzsvēra Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

Līdz pulksten 15 Raiņa parkā, laukumā pie kultūras nama ieejas un pils saliņā notiks ielu koncerti, kuros deju kolektīvi uzstāsies ar 10–15 minūšu garām individuālajām programmām. Turpat festivāla apmeklētāji un dalībnieki var piedalīties bērnu un jauniešu centra «Junda», Jelgavas pilsētas bibliotēkas, Jelgavas Mākslas skolas, mākslas studijas «Mansards», mazpulku un Sporta servisa centra organizētajās aktivitātēs.

«Kolektīvu vadu jau 12. gadu, un festivāls šo gadu gaitā ir kļuvis par mūsu ikgadējo tradīciju – bērni jau ir pieraduši, ka «Latvju bērni danci veda» ir mūsu sezonas noslēguma pasākums. Šodien mums ir ļoti intensīva diena – mēģinājumi, uzstāšanās –, bet pilsētu varēsim labāk apskatīt gājiena laikā, kā arī pusdienu pārtraukumā, jo pusdienas ēdīsim pilī. Šodien visa diena aizritēs tautas tērpos, un, manuprāt, tā ir lieliska iespēja bērniem parādīt, ka tautas tērpā var ne vien uzstāties, bet godam nest arī svētku reizēs,» vērtē Saldus novada Lutriņu pagasta pamatskolas deju kolektīva un studijas «Smaidiņi» vadītāja Jeļena Tarasova.

Pirmo reizi festivālā piedalās Grobiņas sākumskolas bērnu deju kolektīva dejotājas Lenija un Emīlija. «Tautas dejas dejojam otro gadu, bet šis ir mūsu pirmais festivāls. Mums patīk gan dejot pašām, gan arī skatīties, kā smukas dejas dejo citi. Mums šeit patīk!» tā meitenes, kuras ar kolektīvu šodien uzstājās pils saliņā.

Pulksten 16 Jāņa Čakstes bulvārī sāksies festivāla dalībnieku svētku gājiens, kas virzīsies pa Lielo ielu, Brīvības bulvāri un Lāčplēša ielu, noslēdzoties Zemgales Olimpiskajā centrā. Gājiena ieskaņā, pulksten 15.30, festivāla dalībnieki un citi interesenti aicināti nolikt ziedus pie Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa. Bet Svētku noslēgumā Zemgales Olimpiskajā centrā pulksten 18 notiks lielkoncerts, kurā kopīgā deju uzvedumā vienosies vairāki desmiti deju kolektīvu. Visus festivāla gaitā notiekošos pasākumus bez maksas var apmeklēt ikviens interesents.

Jāatgādina, ka autovadītājiem šodien ir jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem pilsētas centrā un Pārlielupē.

Foto: Ruslans Antropovs/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti