Meklēšanas forma

Apmācies 12 °C Viegls vējš, 3.1 m/s no DR
Piektdiena, 2019. gada 18. OktobrisVārda dienu svin: Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends, Lūkass

«Intriga» dejos, atskatoties uz saviem 30 gadiem

Jana Bahmane
«Manuprāt, dejošana ir process, un man ir svarīgi, lai mani dejotāji no šī procesa gūst prieku, – tad sekos arī panākumi. Ne visi no «Intrigas» audzēkņiem kļūs par profesionāliem dejotājiem – kāds būs ārsts, cits – skolotājs, tādēļ vēlos, lai dejošana viņu atmiņā saistās ar pozitīvām emocijām,» atklāj mūsdienu deju studijas «Intriga» mākslinieciskā vadītāja Inga Ose. 12. aprīlī pulksten 19 un 13. aprīlī pulksten 17 «Intriga» Jelgavas kultūras namā dejā atskatīsies uz saviem 30 darbības gadiem.

Savai jubilejas koncertprogrammai «Intriga» devusi nosaukumu «Atskatoties» – tā apkopo deju studijai mīļas un nozīmīgas horeogrāfijas. «Atjaunosim dejas, kas dejotas, piemēram, tālajā 1993. un 1994. gadā. Vēlamies ieskicēt laiku, kad «Intriga» uzsāka darbību. Dažas dejas būs pavisam autentiskas un, iespējams, šķitīs vecmodīgas, jo tā, kā dejoja agrāk, šodien vairs nedejo,» vērtē I.Ose. Koncertā varēs redzēt «Intrigas» pirmās mākslinieciskās vadītājas Ingas Raudingas, kā arī studijas kādreizējo dejotāju un pedagoģu Sintijas Siliņas, Santas Jankovskas, Simonas Andras Kurigas, Līgas Ūbeles un Helēnas Jutas Sarkisjanes radītās horeogrāfijas.

««Intrigā» dejoju kopš 1989. gada, bet septiņpadsmit gadu vecumā līdzās Ingai Raudingai kļuvu par otru «Intrigas» vadītāju. Atminos, ka Tehnoloģiju vidusskolā, tā laika 1. ģimnāzijā, notika deju skate, uz kuru bija atnākusi arī Inga. Pēc skates viņa mani un vēl dažas meitenes uzaicināja dejot. Mēs bijām Jelgavā pirmā mūsdienu deju studija un aptuveni trīs gadus nodejojām bez nosaukuma – kā ritma deju grupa,» stāsta I.Ose. Viņa atklāj, ka studijas nosaukums tapis, vien gatavojoties pirmajam deju konkursam. «Konkurss notika VEF kultūras pilī. Mēs visas sasēdāmies baleta zālē, un katra uz lapiņas uzrakstīja nosaukumu, kas toreiz šķita aktuālākais. Tā radās «Intriga»,» atmiņās dalās deju studijas vadītāja.

Jubilejas koncertā piedalīsies vairāk nekā 200 šā brīža un kādreizējo «Intrigas» dejotāju – 30 gadu gaitā «Intrigā» ir bijuši trīs lieli dejotāju sastāvi. «Domāju, ka šobrīd prasmes un varēšana ir daudz lielāka – dejotāji var piedalīties meistarklasēs, iedvesmoties videovietnē «YouTube». Kad mēs sākām dejot, nebija nekā. Koncertā arī nedaudz apspēlēsim kompaktdisku ēru, kurai veiksmīgi esam izgājuši cauri. Mēs vēl dejojām pie kasešu mūzikas, kas, daudzkārt atskaņota, sāka vilkties. Tad nāca kompaktdiski, bet nu jau ir aktuāli citi formāti,» norāda I.Ose. Viņa lepojas ar to, ka daudzas bijušās dejotājas, kas absolvējušas Latvijas Kultūras akadēmiju un Kultūras koledžu, atgriezušās «Intrigā» kā deju pedagoģes. «Esmu šīs meitenes izaudzinājusi no bērna vecuma un ārkārtīgi lepojos, ka viņas kļuvušas par labām pedagoģēm,» tā I.Ose.

«Intrigas» 30. jubilejai veltītais koncerts Jelgavas kultūras namā notiks 12. aprīlī pulksten 19 un 13. aprīlī pulksten 17. Biļetes var iegādāties kultūras nama kasē. Cena – 3–5 eiro.

Foto: no «Intrigas» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti