Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C Lēns vējš, 4 m/s no DA
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

Imanta Ziedoņa vērtības izdejos 700 mūsdienu deju dejotāju

Emīls Rotgalvis
Trijos koncertos divu dienu laikā – 26. oktobrī pulksten 12 un 18 un 27. oktobrī pulksten 11 – Zemgales Olimpiskajā centrā tiks izdejots XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu deju lielkoncerta «Augstāk par zemi» modelēšanas koncerts. Tajā piedalīsies vairāk nekā 700 dalībnieku no sešām Latvijas deju grupām, tostarp Jelgavas studijas «Intriga» un «Benefice». Muzikālo daļu dziedās Jelgavas popkoris un popgrupa «Noslēpums».

«Šis modelēšanas koncerts mums būs kā eksperiments un pārbaude tam, ko gatavojam Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Lielkoncertā parādīsim septiņas galvenās dzīves vērtības, kuras nosaucis Imants Ziedonis: atbildība, radošums, gudrība, skaistums, līdzjūtība, draudzība un mīlestība. Lai saglabātu intrigu par priekšnesumu, Jelgavas koncertos izdejosim sešas no šīm vērtībām, septīto atstājot koncertam Ķīpsalā,» stāsta deju studijas «Benefice» vadītāja Annika Andersone, kuras vadībā tapis lielkoncerts. A.Andersone atklāj, ka deju koncertā dalībai izraudzītas deju grupas, vērtējot vairākus faktorus, tostarp panākumus skatēs un deju repertuāra daudzveidību. «Koncertā gandrīz katrā dejā piedalīsies visi seši kolektīvi kopā. Deju būs daudz, jo ar tām parādīsim katru no vērtībām. Piemēram, radošumu atspoguļosim kopumā piecās dejās. Katru no vērtībām papildinām arī ar kādu zināmu rotaļu,» skaidro A.Andersone. Jelgavas deju studijas «Benefice» un «Intriga» koncertā dejos kopā ar Tukuma grupu «Demo», Salaspils deju grupu «Buras», kā arī deju grupām «Vendija» un «Ritms» no Rīgas.

Koncertā popkoris un popgrupa ne tikai izdziedās muzikālo daļu, bet arī dejos. «Kora dalībnieki būs kā pasākuma vadītāji – dziedāsim, runāsim un arī čukstēsim. Ar kori mēģinājumos strādā atsevišķs horeogrāfs, jo paredzēts, ka arī kora dalībnieki dejos. Principā šis ir ļoti eksperimentāls priekšnesums, un koris tam pievienos tādu kā mūzikla elementu,» stāsta viens no Jelgavas popkora vadītājiem Uldis Timma. Modelēšanas koncertā piedalīsies 25 Jelgavas popkora dalībnieki – 4.–12. klašu skolēni. Lielākoties koncerta muzikālo pavadījumu veidos oriģinālas dziesmu etīdes un rotaļas, bet izskanēs arī zināmas dziesmas, tostarp no etnomūzikas grupas «Tautumeitas» repertuāra.

Precīzs mūsdienu deju lielkoncerta dalībnieku sastāvs, kas uzstāsies skolēnu dziesmu un deju svētkos, kļūs zināms 2020. gada aprīlī, kad notiks skate.

Biļetes uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu dejas lielkoncerta «Augstāk par zemi» modelēšanas koncertu pieejamas vietnē www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena – 5–9 eiro. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam biļete nav jāiegādājas, ja bērns neaizņem atsevišķu sēdvietu.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti