Meklēšanas forma

Apmācies 10 °C Lēns vējš, 4.4 m/s no A-DA
Pirmdiena, 2019. gada 18. NovembrisVārda dienu svin: Aleksandrs, Doloresa, Brīve

Dejotāji Jelgavā gatavojas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

www.jelgavasvestnesis.lv
Gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks nākamā gada vasarā, no šodienas līdz 27. augustam Zemgales Olimpiskajā centrā kopumā ap 2700 Latvijas skolēnu apgūs mūsdienu dejas koncerta programmu. Šī koncerta mākslinieciskā vadītāja ir Jelgavas deju studijas «Benefice» vadītāja Annika Andersone.

«Mēģinājumi notiks pa vecuma grupām, vidēji dienā Zemgales Olimpiskajā centrā pulcējot ap 500 dejotāju. Šodien strādājam ar 5.–7. klašu grupu, kurā ir daudz dejotāju – kopumā aptuveni 800,» stāsta A.Andersone. Mēģinājumos piedalās tie Latvijas kolektīvi, kuri pavasarī aizvadītajās skatēs ieguvuši augstākās, I vai II pakāpes diplomu un novembrī cīnīsies par ceļazīmi uz Dziesmu un deju svētkiem.

«Būtībā veicam dubultu darbu, gatavojot gan Dziesmu un deju svētku koncerta programmu, gan arī mūsdienu dejas programmas mazo modelēšanas koncertu, kas 26. un 27. oktobrī notiks Jelgavā. Šajā koncertā piedalīsies seši no spēcīgākajiem Latvijas kolektīviem,» skaidro A.Andersone. Jāpiebilst, ka vairāk nekā puse no svētku mūsdienu dejas koncertprogrammas ir «Benefices» radītas dejas.

Foto: A.Andersone

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru