Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. JanvārisVārda dienu svin: Tenis, Dravis

Dejotāji aizvada deju kolektīvu konkursa finālu

Jana Bahmane
XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku skatēs visaugstāk novērtētie deju kolektīvi nedēļas nogalē aizvadījuši deju kolektīvu konkursa finālu. Jelgavu tajā pārstāvēja LLU tautas deju ansamblis «Kalve» un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» tautas deju ansamblis «Diždancis», kuri startēja A grupā.

Kopumā konkursa finālā piedalījās 18 Latvijas A (jauniešu) un D (vidējās paaudzes) grupas kolektīvi, cīnoties par divām Dziesmu un deju svētku Lielajām balvām. Abas balvas šogad ieguva Rīgas kultūras un tautas mākslas centra «Mazā ģilde» deju ansamblis «Daiļrade» – ansambļa A grupa izcīnīja 97,73 punktus, bet D grupa – 94,40. Savukārt «Kalvi» žūrija novērtēja ar 91,60 punktiem, bet «Diždanci» – ar 89,47. Jāpiebilst, ka maksimālais punktu skaits bija 100.

«Manuprāt, mēs labi sevi parādījām – apliecinājām, ka varam stāvēt līdzās izciliem A grupas kolektīviem. Tas izdevās gan «Kalvei», gan «Diždancim»,» vērtē deju ansambļa «Kalve» vadītāja Gunta Skuja. «Jaunieši jutās ļoti labi, dejojot uz Dailes teātra lielās skatuves – šāda iespēja negadās bieži. Konkursā valdīja patīkama atmosfēra – to varēja just gan dalībnieku vidū, gan arī no skatītājiem, gan organizatoriem – pasākums bija tiešām labi noorganizēts. Esam pateicīgi par iespēju būt kopā ar Latvijas labākajiem deju kolektīviem,» papildina deju ansambļa «Diždancis» vadītāja Ieva Karele.

Deju kolektīviem bija jāizpilda trīs dejas – viena deja no svētku lieluzveduma «Māras zeme» vai koncerta «Vēl simts gadu dejai», viena latviešu jaunrades deja, kas nav Dziesmu un deju svētku repertuārā un kas radīta pēc 2013. gada, kā arī pašu izvēlēta latviešu skatuviskā deja, kas nav svētku repertuārā.

Jāpiebilst, ka «Kalves» un «Diždanča» sniegumu varēs novērtēt divos XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumos – koncertā «Vēl simts gadu dejai», kas «Arēnā «Rīga»» notiks 2. jūlijā, un 7. jūlijā deju lieluzvedumā «Māras zeme» Daugavas stadionā.

Foto: LLU un Latvijas Nacionālais kultūras centrs

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja No malas attēls

Jūs bijāt lieli lieli malači!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti