Meklēšanas forma

Neliels lietus 18 °C Viegls vējš, 2 m/s no A
Svētdiena, 2019. gada 16. JūnijsVārda dienu svin: Justīne, Juta

«Benefice» no festivāla Minskā pārved godalgas un iedvesmu

Jana Bahmane
Deju studija «Benefice» atgriezusies no starptautiskā deju festivāla «Za grany» Minskā, kas pulcēja dejotājus no Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Lietuvas un Latvijas. «Benefici» konkursā pārstāvēja ap 80 dejotāju, kuri startēja vairākās vecuma grupās, mājās pārvedot kopumā sešas 2. un 3. vietas godalgas.

«Uz festivālu braucām ar vienpadsmit dejām. Katrai vecuma grupai bija jāizpilda divas dejas – viena šova kategorijā, kas ir aktīva, asa, uz skatītājiem vērsta, bet otra – laikmetīgā deja, kurā kustība ir vērsta uz domas izteikšanu. «Benefici» pārstāvēja gan dejotāju grupas, gan arī duets un solisti,» norāda deju studijas «Benefice» mākslinieciskā vadītāja Annika Andersone. Viņa stāsta, ka piedalīties konkursā «Benefici» uzaicināja organizatori, un atlase notika video formātā. «Tas izskaidro konkursa dalībnieku augsto meistarību – dalībai atlasītie dejotāji bija ļoti spēcīgi konkurenti. Bet mūsu stiprā puse, manuprāt, bija atšķirīgās dejas,» vērtē A.Andersone. 

«Benefices» mākslinieciskā vadītāja atklāj, ka 22 gadu ilgajā darba pieredzē nav piedalījusies tik labi noorganizētā konkursā. «Ekskursijas ar gidu pa pilsētu, savs palīgs katram kolektīvam, īpaši sagatavots wi-fi skolotājiem, apmācība, kā sevi pārstāvēt apbalvošanā, disenītes un meistarklases bērniem, sarunas ar žūriju pedagogiem, kā arī meistarklase režijā,» par konkursa organizatorisko pusi stāsta A.Andersone. Viņa saka paldies «Benefices» skolotājiem, palīgiem un vecākiem, kuri devās līdzi uz festivālu.

«Festivālā redzētās dejas un sarunas ar žūriju mani iedvesmoja atgriezties pie dziļdomīgiem darbiem, ko veidoju agrāk. Žūrija man ieteica vairāk laika veltīt jaunu kustību un deju meklējumiem, un jūtos iedvesmota to darīt,» tā A.Andersone.

Foto: no A.Andersones arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti