Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. JanvārisVārda dienu svin: Tenis, Dravis

Aizvadīts festivāls «Latvju bērni danci veda»

Jana Bahmane
Ar brīvdabas koncertiem Raiņa parkā, pils saliņā un pie Jelgavas kultūras nama, krāšņu svētku gājienu, kas pulcēja vairāk nekā 4000 dejotāju no teju 40 Latvijas vietām un skanīgu noslēguma lielkoncertu Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā aizvadīts 20. bērnu tautas deju festivāls «Latvju bērni danci veda».

Šodien mūsu pilsētā varēja sastapt dejotājus no 118 Latvijas deju kolektīviem, kas caur deju un krāšņajiem tautas tērpiem iepazīstināja ar savu novadu kultūru. «Šādi festivāli ir nepieciešami – tādējādi mēs katrs parādām savu novadu, to, cik esam spējīgi. Tas ir ļoti svarīgi,» uzskata tautas deju ansambļa «Vaduguns» no Liepājas vadītāja Santa Valdmane. Viņa stāsta, ka papildu dejām, šodien paguvuši nedaudz apskatīt Jelgavu, un bērniem esot īpaši patikuši pilsētas upēs redzētie kuģīši. «Pilsēta ir ļoti skaista – ievērojām, ka Jelgavā ir vairākas skaistas strūklakas. Šī diena kopumā ir ļoti silta, tādēļ esam nedaudz noguruši, bet gandarīti,» tā S.Valdmane, kas ansambli vada kopā ar Nelliju Kuplēnu.

Arī uzrunātie dejotāji neslēpj, ka dejot tik karstos laikapstākļos nav viegli, taču prieks par kopā būšanu tomēr ir pirmajā vietā. «Ar dalību šajā festivālā katru gadu noslēdzam savu deju sezonu. Mums patīk, ka tādējādi varam pavadīt vairāk laika ar savu kolektīvu – ir forši. Tāpat gadās iepazīt dejotājus no citām pilsētām,» stāsta Kristīne un Sintija no Jūrmalas bērnu tautas deju kolektīva «Zītariņi». Bet Dinija no Valmieras tautas deju kolektīva «Pērkonītis» atklāj, ka ir patriote, un viņai patīk tā kopā būšanas sajūta, ko sniedz dalība festivālā.

Līdz ar dejotājiem pilsētā bija arī daudz viesu – mazo dejotāju pedagogi, vacāki un citi ģimenes locekļi. Tāpat svētkus baudīja arī jelgavnieki. «Es priecājos, ka mūsu pilsētā notiek šādi liela mēroga kultūras pasākumi. Vasarā Jelgavā teju katrā nedēļas nogalē ir svētki – aizvadīti Pilsētas svētki, tūlīt būs Smilšu skulptūru festivāls. Man patīk redzēt, kā pilsēta vasaras nedēļas nogalēs atdzīvojas,» vērtē jelgavniece Aija, kas apmeklēja festivāla noslēguma koncertu Zemgales Olimpiskajā centrā.

Jāatgādina, ka dienas pirmajā cēlienā Raiņa parkā, laukumā pie kultūras nama galvenās ieejas un pils saliņā notika ielu koncerti, kuros deju kolektīvi uzstāsies ar 10–15 minūšu garām individuālajām programmām. Bet pulksten 16 festivāla dalībnieki devās gājienā, kas sākās no Jāņa Čakstes bulvāra un virzījās pa Lielo ielu, Brīvības bulvāri un Lāčplēša ielu, noslēdzoties Zemgales Olimpiskajā centrā, kur festivāla izskaņā notika deju lielkoncerts.

Jāatgādina, ka festivālu organizēja Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldību.

Foto: Ruslans Antropovs/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti