Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 14 °C Mērens vējš, 7.9 m/s no R-DR
Svētdiena, 2019. gada 15. SeptembrisVārda dienu svin: Sandra, Gunvaldis, Gunvaris, Sondra

Aicina tikties ar Dejas balvas nominantiem un piedalīties balsojumā

www.jelgavasvestnesis.lv
29. aprīlī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī notiks pirmā Dejas balvas pasniegšanas ceremonija. Par izciliem sasniegumiem 2017. un 2018. gadā balva tiks pasniegta 13 nominācijās, un divās no tām nominēta arī deju studijas «Benefice» dejas izrāde «Gorodki» un tās veidotāji. Sagaidot šo notikumu, Latvijas Dejas informācijas centrs (LDIC) piedāvā tikties ar nominantiem un piedalīties skatītāju balsojumā.

Šo trešdien, 17. aprīlī, pulksten 19.30 notiks trešais cikla «Deja domā. Dejas balvu gaidot» pasākums. Tajā varēs tuvāk iepazīties ar trim horeogrāfiem – Anniku Andersoni, Sintiju Siliņu un Jāni Purviņu. Jelgavas deju studijas «Benefice» vadītāja A.Andersone un horeogrāfe S.Siliņa balvai nominētas par mūsdienu dejas izrādi «Gorodki». «Benefices» izrāde «Gorodki», kas caur deju, mūziku un atmiņām stāsta par izsūtījumu un Sibīriju, nominēta kategorijā «Mūsdienu dejas uzvedums vai notikums», bet izrādes horeogrāfi Annika Andersone, Sintija Siliņa un Modris Opelts kļuvuši par nominantiem kategorijā «Mūsdienu dejas horeogrāfs». Jāpiebilst, ka nominācijā «Laikmetīgās dejas iestudējums» balvai izvirzīta arī S.Siliņas izrāde «Bedre».

Sarunu vadīs horeogrāfe Santa Grīnfelde, kura īpaši pievērsīsies tēmas izvēlei dejas mākslinieka darbā. Tikšanās notiks Daugavas stadionā Augšielā 1, 247. telpā. Dalība pasākumā ir bezmaksas, bet ierobežotā vietu skaita dēļ interesenti lūgti iepriekš pieteikties pa e-pastu info@dance.lv.

Tāpat dejas interesenti aicināti piedalīties «Dejas balvas 2017–2018» skatītāju balsojumā, ko organizē portāls «LSM.lv» sadarbībā ar LDIC. Balvas pasniegšanas ceremonijā 29. aprīlī tiks piešķirtas divas skatītāju balvas – lielās un mazās formas dejas izrādēm. Izvēlēties divas labākās no nominētajām izrādēm un iepazīties ar žūrijas komentāriem par katru darbu var ŠEIT

Jāpiebilst, ka 26. aprīlī «LSM.lv» «Facebook» lapā tiks izlozēti četri ielūgumi uz balvas pasniegšanas ceremoniju, kurus saņems balsojuma veicēji.

LDIC norāda, ka Dejas balvas pasniegšanas ceremonijas veidošanā sadarbojas atzīti dejas, teātra, video un mūzikas mākslinieki – režisore Krista Burāne, horeogrāfes Aleksandra Astreina, Anete Vanceviča, Agnese Bordjukova un jelgavniece Guna Trukšāne, muzikālā noformējuma mākslinieks DJ Monsta un citi. Ceremonijā vārdus aizstās kustība, kas aptvers visus nomināciju žanrus – baletu, skatuvisko tautas deju, mūsdienu un laikmetīgo deju.

Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Foto: no «Benefices» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti