Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 8 °C Viegls vējš, 3.1 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

Valsts svētku mēnesī kultūras namā rādīs jaunākās latviešu filmas

Emīls Rotgalvis
Novembrī Jelgavas kultūras nama pasākumu programmā ir vairāku latviešu filmu seansi. Kultūras namā Latvijas pirmizrādi piedzīvos vēsturiskā kara drāma «Dvēseļu putenis», kā arī tiks rādītas šoruden jau iznākušās filmas «Spiegs, kurš mans tēvs», «Oļegs» un «Nekas mūs neapturēs».

Dzintara Dreiberga režisētā mākslas filma «Dvēseļu putenis» Latvijas pirmizrādi Jelgavas kultūras namā piedzīvos 8. novembrī pulksten 19. Filma balstīta uz tāda paša nosaukuma Aleksandra Grīna romāna motīviem un ved skatītāju 100 gadus senā pagātnē, stāstot par latviešu strēlniekiem Pirmā pasaules kara un Latvijas Brīvības cīņu laikā. Galvenajās lomās: Oto Brantevics, Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, Jēkabs Reinis, Renārs Zeltiņš, Vilis Daudziņš, Ieva Florence un Gatis Gāga.

«Dvēseļu puteņa» seansi Jelgavas kultūras namā:

 • 8. novembrī pulksten 19,
 • 13. novembrī pulksten 14 un 17,
 • 15. novembrī pulksten 16 un 19,
 • 16. novembrī pulksten 12 un 15,
 • 17. novembrī pulksten 15.

Savukārt jau 7. novembrī skatītāji varēs apmeklēt Jura Kursieša režisētās drāmas «Oļegs» seansus. Filma stāsta par galvenā varoņa Oļega tiekšanos pēc labākas dzīves, dodoties darbā uz Beļģiju, taču pēc darba vietas pazaudēšanas un sasaistīšanās ar poļu mafiju, viņš attopas dziļākajā savas dzīves bezdibenī. Filmu iedvesmojuši patiesi, taču maz apspriesti stāsti par neveiksmīgiem laimes meklējumiem Rietumeiropas valstīs, kas cilvēkus noveduši tā sauktajā modernajā verdzībā. Oļega lomā – lietuviešu aktieris Valentīns Novopoļskis. Skatītājiem līdz 12 gadu vecumam filma nav ieteicama.

«Oļega» seansi Jelgavas kultūras namā:

 • 7. novembrī pulksten 14 un 17.

No 12. novembra Jelgavas kultūras namā tiks izrādītas vēl divas nesen iznākušas latviešu filmas. Pirmā no tām – režisora Andra Gaujas drāma «Nekas mūs neapturēs», kas stāsta par mūzikas producentu Ralfu, kurš sava nepiekāpīgā rakstura dēļ pārliecina sievu un mīļāko sadzīvot vienā īpašumā, kur mīt arī viņa divpadsmitgadīgā meita. Pretēji gaidītajam, eksperiments pārvēršas nežēlīgā cīņā katram par savām interesēm. Lomās: Andris Keišs, Kristīne Nevarauska, Elza Gauja, Dārta Stepanova. Filma nav ieteicama skatītājiem, kas jaunāki par 16 gadiem.

«Nekas mūs neapturēs» seansi Jelgavas kultūras namā:

 • 12. novembrī pulksten 17,
 • 14. novembrī pulksten 17.30,
 • 17. novembrī pulksten 12.

Tāpat no 12. novembra Jelgavā būs skatāma režisoru Ginta Grūbes un Jāka Kilmi veidotā dokumentālā filma «Spiegs, kurš mans tēvs». Filma ir personisks stāsts par to, ko nozīmē piedzimt spiega ģimenē un atrasties aukstā kara aizskatuvē. Filma vēsta par tulkotājas un atdzejotājas Ievas Lešinskas-Geiberes dzīvesstāstu un notikumiem, kas risinājās pirms 40 gadiem.

«Spiegs, kurš mans tēvs» seansi Jelgavas kultūras namā:

 • 12. novembrī pulksten 15 un 19.30,
 • 14. novembrī pulksten 15,
 • 17. novembrī pulksten 18.

Biļešu cena uz visiem Jelgavas kultūras nama filmu seansiem – 4 eiro. Biļetes pieejamas kultūras nama kasē vai www.bilesuparadize.lv.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru