Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Uz kinoekrāniem – pasaule Billes acīm

www.jelgavasvestnesis.lv
«Man bija svarīgi sajust katru tēlu kā laikmeta liecību, kā tādu mazu 30. gadu pasaulīti, kas kopā veido kolorītu Rīgas nomales un Latvijas lauku ainu – katram ir savs raksturs, manieres, vizuālais tēls,» tā spēlfilmas «Bille» režisore Ināra Kolmane. Trešā programmas «Latvijas filmas Latvijas simtgadei» filma, kurā galveno lomu spēlē jelgavniece Rūta Kronberga, no šodienas skatāma Latvijas kinoteātros.

Spēlfilma tapusi pēc latviešu rakstnieces Vizmas Belševicas romāna «Bille» motīviem, iepazīstinot skatītājus ar mazas meitenes stāstu 30. gadu Latvijā. «Tas ir smeldzīgs, vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta 30. gadu nogalē. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos, nepieciešamību sevi apliecināt,» sacīts filmas aprakstā. Filmas veidotāji norāda, ka «Bille» ir filma par bērnību gan lieliem, gan maziem, kas atgādina, ka arī aiz ikdienišķā iespējams pamanīt brīnumus. Neprasme izrādīt mīlestību ģimenē, grūtības iederēties apkārtējā sabiedrībā, apziņa, ka viņa ir citādāka, nespēj atņemt Billei sapņus, viņa nelokās un nelūzt, bet atrod pati savu ceļu. Kad mazajai meitenei šķiet, ka mājās atgriezties vairs nedrīkst, Bille ir apņēmības pilna kopā ar draugiem atrast sapņu zemi Leiputriju.

Filmas uzņemšana norisinājusies vairākās Latvijas vietās, tostarp Rīgā, autentiskajā rakstnieces V.Belševicas bērnības mājā Vārnu ielā, Vecrīgā, Sarkandaugavā un Maskavas forštatē, kā arī Tērvetē, Tukuma apkaimē, Baldonē, Gulbenē un citviet Latvijā.

Galveno – Billes – lomu kinolentē spēlē jelgavniece R.Kronberga, kurai šī ir pirmā kino loma. Tāpat lomās ir Elīna Vāne, kura atveido Billes mammu, Billes tēvu filmā spēlē Artūrs Skrastiņš, bet vecmāmiņas lomā ir Lolita Cauka. Filmā piedalās arī citi pazīstami latviešu aktieri, piemēram, Lilita Ozoliņa, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa, Pēteris Liepiņš, Vilis Daudziņš, Maija Doveika. Scenārija autori – Arvis Kolmanis un Evita Sniedze, operators – Jurģis Kmins, māksliniece – Ieva Romanova. Filmā izmantota komponista Pētera Vaska mūzika.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē «Kultūra» informē, ka kinolenti «Bille» plānots demonstrēt arī Jelgavas kultūras namā – sīkāka informācija vēl sekos.

Foto un video: publicitātes

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti