Meklēšanas forma

Neliels lietus 18 °C Viegls vējš, 2 m/s no A
Pirmdiena, 2019. gada 17. JūnijsVārda dienu svin: Artūrs, Artis

Trīs Jelgavas pasākumi novērtēti ar Sudraba diplomu

Jana Bahmane
5. Latvijas Pasākumu foruma gaitā Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars» 22 nominācijās pasniegta «Pasākumu gada balva 2018». Apbalvojuma nominantu vidū bija arī trīs Jelgavas pasākumi – pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» organizētais 20. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls un multimediālais uzvedums «Četri prezidenti», kā arī kultūras un mākslas centra «Nātre» pasākums «Kriminālā ekselence ēdnīcā». Visi trīs notikumi katrs savā kategorijā ieguva 2. vietu jeb Sudraba diplomu.

20. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls bija nominēts kategorijā «Labākais Latvijas festivāls», kurā balvas pretendentu vidū bija arī aģentūras «EventHub» organizētais Vislatvijas Saldējuma festivāls un «Nords Event Communications» pasākums «TOP 101 Wines+Chefs», kas atzīts par labāko šajā kategorijā. Jāatgādina, ka pērn Jelgavā aizvadītais 20. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls bija īpašs ar to, ka pirmo reizi notika trīs pilsētas vietās – Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Hercoga Jēkaba laukumā. Festivāls pulcēja 33 profesionālus ledus tēlniekus no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Īrijas, Portugāles, Norvēģijas, Nīderlandes, Ukrainas, Bulgārijas un Ķīnas, kuri ledū iedzīvināja tēmu «Sapņi».

Savukārt otrs iestādes «Kultūra» pasākums, multimediālais uzvedums «Četri prezidenti», nominācijā «Labākais simtgades pasākums novados» sacentās ar Mārupes kultūras nama Latvijas valsts simtgadei veltīto svinīgo pasākumu «Es esmu Latvija!» un šīs kategorijas uzvarētāju Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūras pārvalde» jauniešu koncertu «Liepāja izAICINA». Multimediālais uzvedums «Četri prezidenti» Jelgavā bija skatāms aizvadītā gada 14. septembrī, Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 159. dzimšanas dienā – tas uz LLU Tehniskās fakultātes fasādes un Driksā uzbūra mūsdienīgu vēstījumu par pirmo četru Latvijas Valsts prezidentu – J.Čakstes, Gustava Zemgala, Alberta Kvieša un Kārļa Ulmaņa – šūpuli Zemgali. Trīs dimensiju animācija, sinhronizēta ar muzikālo stāstījumu, radīja telpiskuma un klātesamības izjūtu.

«Kultūras» Attīstības plānošanas un projektu vadības sektora vadītājs Ivars Pirvics stāsta, ka iestāde pasākumus šim apbalvojumam pieteica pirmoreiz, un «Kultūras» kolektīvs ir gandarīts, ka divās nominācijās izdevies iekļūt trīs balvas pretendentu vidū. «20. Starptautisko ledus skulptūru festivālu balvai izvirzījām tādēļ, ka pērn tas pirmoreiz notika trīs norises vietās, kā arī tas bija festivāla jubilejas gads. Savukārt «Četri prezidenti» izcēlās ar neparasto konceptu,» tā I.Pirvics.

Nominācijā «Labākais nestandarta pasākums» 2. vietu ieguva kultūras un mākslas centra «Nātre» organizētais pasākums «Kriminālā ekselence ēdnīcā». Šajā kategorijā balvai bija izvirzīta arī «Event marketing» un aģentūras «Meduza» «Pasaka ziemā», bet par uzvarētāju kategorijā kļuva ideju institūta «ABLV Bank» akcija «Proud to be ABLV». «Ir svētku sajūta un prieks par satikšanos ar nozares pārstāvjiem – būt starp balvas pretendentiem simtgades projektu un pasākumu konkurencē ir kas īpašs. Šogad balvai bija līdz šim lielākais pretendentu skaits, un «Nātrei» izdevies sevi izcili parādīt un sajūsmināt nozares profesionāļus ar mūsu radīto kultūras notikumu, kas izcēlās ar īpašu stilu, konceptu un brīnišķīgu atmosfēru. Es no tiesas varu lepoties ar lielisku komandu un sadarbības partneriem. Ir patīkami, kad nāk klāt nozares profesionāļi un laureāti un saka, ka vēlējušies mūsu uzvaru. Jelgava patiesi var lepoties ar bagāto kultūras dzīvi,» vērtē «Nātres» vadītāja Dace Indrika. Jāatgādina, ka pasākums «Kriminālā ekselence ēdnīcā» notika Jelgavas Lauktehnikas ēdnīcā – interesentiem bija iespēja noskatīties režisora Oskara Rupenheita kriminālkomēdiju «Kriminālās ekselences fonds», satikties ar filmas radošo komandu un izbaudīt vakariņas labākajās ēdnīcas tradīcijās.

Tāpat jāpiebilst, ka 2. vietu nominācijā «Labākais audiovizuālais, gaismu un video risinājums» izcīnīja «Story Hub» pasākums «Zemgales gredzens», kura pirmizrāde notika Jelgavas kultūras namā.

«Pasākumu gada balvu» par izciliem sasniegumiem publisko vai korporatīvo pasākumu jomā Latvijas Pasākumu producentu asociācija (LaPPA) pasniedz kopš 2010. gada. Apbalvojuma mērķis ir izcelt un godināt augstvērtīgu un kvalitatīvu pasākumu organizatorus, kā arī informēt sabiedrību par pasākumu nozari, tās aktualitātēm un sasniegumiem. Apbalvojumam izvirzītos pasākumus vērtēja LaPPA biedri.

Foto: no D.Indrikas, «Jelgavas Vēstneša» un «Kultūras» arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti