Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 6 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no ZR
Piektdiena, 2019. gada 20. SeptembrisVārda dienu svin: Guntra, Ginters, Marianna

Tikšanās ar Latvijas kazahiem un viņu kultūru

Jana Bahmane
Iepazīt kazahu kultūru dejā, mūzikā, dzejā un dabas atainojumā aicina Kazahstānas Republikas Konstitūcijas dienai veltītais pasākums «Saulainā Kazahstāna», kas Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks 7. septembrī pulksten 13.

Šogad Jelgavas mazākumtautību nacionālo kultūras biedrību saimi papildināja Latvijas Kazahstānas kultūras centrs «Saule» – iniciatīvas autore ir jelgavniece Ainura Dabulova, kuras dzimtene ir Kazahstāna. «Šī būs jelgavnieku pirmā sastapšanās ar kazahu kultūru. Koncertā uzstāsies Latvijā dzīvojošie kazahi, izpildot nacionālās dejas, tautasdziesmas, dzeju, kurā vareēs dzirdēt kazahu valodas plūdumu. Tāpat būs iespēja noskatīties videointervijas ar Latvijas kazahiem. Bet izstādē varēs aplūkot attēlus ar Kazahstānai raksturīgajām dabas bagātībām – kalniem, stepēm, kanjoniem, zirgiem,» stāsta Sabiedrības integrācijas pārvaldē. Pasākumā Jelgavas bibliotēkai tiks pasniegtas latviešu valodā iztulkotas grāmatas par Kazahstānu, lai ikvienam būtu iespēja šo valsti iepazīt vairāk.

«Jelgavā un Latvijā kopumā ir ļoti maz kazahu, tādēļ vēlamies stiprināt mūsu kultūru, iespējams, ieinteresēt kādu apgūt mūsu tradicionālās dejas. Mans sapnis ir sapulcēt cilvēkus, kas vēlētos apgūt mūsu dejas, tādēļ aicinu interesentus atnākt uz pasākumu, iepazīt mūs tuvāk,» tā Latvijas Kazahstānas kultūras centra «Saule» vadītāja A.Dabulova.

Jāpiebilst, ka Kazahstānas Republikas Konstitūcijas diena ir 30. augusts un tai veltīto pasākumu Jelgavā organizē Latvijas Kazahstānas kultūras centrs «Saule» sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldību. Sarīkojumu bez maksas aicināts apmeklēt ikviens.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru