Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Svētkus iesāk skaisti un pacilāti

Jana Bahmane
Līdzās sava kolektīva karogam svinīgi nesot Latvijas valsts karogu vairāk nekā 1900 māksliniecisko kolektīvu šodien kopību izjuta, dodoties aptuveni 1,8 kilometru garajā XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku gājienā, kas šoreiz no Brīvības pieminekļa veda uz svētku kvartālu Skonto stadionā – tur notika sadziedāšanās un svētku dalībniekiem veltīts koncerts. Gājiena dalībnieku pulku kuplināja 40 Jelgavas amatiermākslas kolektīvi, un uzrunātie jelgavnieki atzina, ka šogad jau Dziesmu un deju svētku atklāšanas dienā jūtas pacilāti un pozitīvi vērtē iespēju pēc gājiena izbaudīt kopā būšanu, mūziku un dejas.

«Prieks, ka svētki šogad sākas ar gājienu – tas liek sajust, ka Dziesmu un deju svētki ir patiesi sākušies. Jūtamies pacilātas!» savās izjūtās dalās vidējās paaudzes deju kolektīva «Laipa» dalībnieces Anita, Dace un Daiga. Viņas atklāj, ka vienmēr pirms nozīmīgiem pasākumiem kolektīva dalībnieki sastājas aplī, saliek kopā īkšķus un paceļ tos gaisā, atveroties pozitīvām emocijām. «Šie ir mani pirmie Dziesmu un deju svētki, bet jau šobrīd ir jūtamas patīkamas vibrācijas. Ir arī neliels satraukums par to, kā spēšu izturēt nedēļas raito ritmu – tā būs kā atgriešanās agros jaunības gados, kad varēju ballēties un nedomāt par to, kas notiek apkārt,» atklāj jauktā kora «Re, kā» dalībnieks Rihards. Viņš papildina, ka cer uz labāku laiku – vismaz tajās dienās, kad būs mēģinājumi un koncerti, lai tas netraucēju pilnvērtīgi izbaudīt svētkus. Bet jauktā kora Balti dziedātāja Jūlija Dziesmu un deju svētkos piedalās, kopš 2005. gada un ir priecīga, ka pirms diviem gadiem viņa un agrākie kora biedri atkal sapulcējušies un var būt kopā šajos svētkos.

Tradicionāli svētku gājiena dalībniekus Vecrīgā un Brīvības ielas malās uzmundrināja skatītāji, kuriem viņi veltīja dziesmas un arī deju soļus, bet svētku kvartālā katra Latvijas kultūrvēsturiskā novada kori bija aicināti sadziedāties ar Latvijā iemīļotiem aktieriem un mūziķiem un izbaudīt koncertu – tas uz īsu brīdi lika sajusties kā Dziesmu un deju svētku sadziedāšanās naktī.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis», Latvijas Nacionālā kultūras centra arhīvs/Ilmārs Znotiņš, Aivars Liepiņš, Reinis Oliņš, Evija Trifānova.

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti